Що треба знати про заготівлю силосу?

Заготівля силосу — це кропіткий та тривалий процес. На кожному етапі фермер має слідкувати за якістю сировини, ретельно добирати та перевіряти його на відповідність параметрам якості. Важливо правильно виконувати заготівлю.

Іноді виявити псування корму можна одразу. Силос неприємно пахне, тьмяніє та часто уражений пліснявою та грибком. Для того щоб зрозуміти, чи відповідає корм стандартам, у лабораторії проводять експертизу за кількома параметрами.

Молочна, оцтова та масляна кислоти, а також аміак та етиловий спирт мають бути в допустимому співвідношенні. У такому випадку силос буде довше зберігати корисні властивості.

Корисні мікроелементи, які з’являються під час ферментації, позитивно впливають на силос. У результаті рогата худоба отримає більше ферментів, необхідних для організму.

Що пакують у сінов’язальну сітку?

У сітку для сінажу пакують:

 • тюки з соломою — сухе стебло зернових культур, яке залишається після молотьби;
 • сіно — траву, висушену до вологості 18-20 %;
 • сінаж — траву, підв’ялену до вологості 50-55 %;
 • силос — подрібнену зелену масу з зерном кукурудзи чи трави, вологість якої 60-75 %.

Коли купують сітку сінов’язальну в Україні?

Сітку зазвичай купують у період із травня по вересень.

Навесні її треба придбати для сіна, тому що траву починають косити лише в кінці квітня. За сезон косять 3-4 рази з інтервалом 3 тижні. Із кожним покосом урожай менший за попередній.

Починаючи з липня купують сітку ті, хто збирає солому (для корму, підстилки, опалення, виробництва палива тощо). Якщо погода не дуже дощова, солома може лежати в полі достатньо довго, часто її збирають уже після закінчення збору врожаю зерна.

Які типи машин можуть пакувати сіткою?

Більшість рулонних прес-підбірників підтримують можливість працювати як зі шпагатом, так і з сіткою.

Які параметри повинен мати рулон сітки?

Рулон сінов’язальної сітки має такі основні параметри: ширина та довжина сітки.

Намотування може бути від 2000 до 4600 метрів. Найбільш популярним в Україні є рулон із намотуванням 3000 м. Такий рулон підійде для більшості рулонних прес-підбірників та дозволить запакувати на 50 % більше тюків без зупинки на заміну сітки, ніж  рулон на 2000 м. Рулони з намотуванням 4600 м мають вагу до 50 кг, і оператору важче його змінювати, а діаметр такого рулону підійде не для кожного прес-підбірника.

Ширина рулону залежить від розміру пресувальної камери підбірника, котрий його формує. В Україні в 95 % випадків використовують рулонні прес-підбірники, які дають ширину рулону до 120 см. Для таких пресів сітка має ширину 123-125 см, тому що при обмотуванні створює натяг, і сітка в камеру заходить шириною 120 см. Відповідно, оптимальними параметрами рулону є ширина 123 см з намотуванням 3000 м.

На що впливає діаметр тюка?

За типом камери, у якій і формується рулон, прес-підбірники поділяють на такі:

 • із фіксованою камерою — діаметр рулону незмінний, у більшості моделей дорівнює 120 см;
 • із змінною камерою — діаметр рулону змінюється від 1,0 м до 2,05 м, в Україні частіше використовують до 1,5 м.

Діаметр тюка безпосередньо впливає на витрати сітки: на тюк діаметром 1,5 м знадобиться на 8 % більше сітки, ніж діаметром 1,2 м. Окрім того, чим більший діаметр тюка, тим більша сила необхідна для його утримання. Отже, для більшого тюка треба використовувати сітку з більшим показником сили розриву (міцності). Якщо сітка недостатньо міцна, доведеться збільшити кількість шарів при пакуванні, що, у свою чергу, збільшить вартість упаковки.

Сітка Manuagri дозволяє пакувати тюки діаметром до 1,8 м.

Скільки обертів сіткою достатньо зробити?

Кількість обертів залежить від:

 • якості сітки;
 • щільності пресування (регулюється налаштуваннями друкування);
 • діаметра тюка.

Пакуючи сіно без подрібнення сіткою Manuagri, можна встановити прес на мінімальну кількість обертів (2-2,5), для соломи доведеться додати ще 1-1,5 оберти.

Скільки тюків можна обв’язати, використавши один рулон сітки Manuagri?

Вихід тюків залежить від кількості шарів сітки та діаметра рулону. Але витрати сітки на один рулон можна розрахувати за формулою:

L = D * 3.14 * N,

де: L — довжина сітки, що необхідна для упаковки одного рулону,

D — діаметр рулону,

N — кількість шарів сітки.

Таким чином, для рулону 1,5 м при 2,5 обертах треба 12 м сітки.
Відповідно, у даному випадку з рулоном сітки Manuagri 3000 м отримаємо 250 тюків.

Усе ще враховуєте тільки ціну рулону?

Ціна рулону не є показником вартості обмотки одного тюка.

Метраж, вказаний на упаковці в деяких виробників, не завжди відповідає заявленому.

Треба рахувати вихід тюків з одного рулону при налаштуваннях прес-підбірника, який використовується в господарстві.

Знаючи вихід тюків з рулону, можна порахувати вартість обмотування одного тюка.

Вартість рулону сітки / Кількість обмотаних тюків = Ціна сітки на 1 тюк.

Сітка Manuagri має фактичну довжину рулону 3000 м, що відповідає заявленій.

У багатьох випадках, використовуючи нашу сітку, можна зменшити кількість обертів до мінімуму, відповідно, підвищити кількість обв’язаних тюків із одного рулону та зменшити витрати на упаковку.

Шпагат для тюків дешевше?

Порівняймо вартість обмотування сіткою та шпагатом для тюкування сіна.

Для обмотування рулону 1,5 м при 2,5 оборотах необхідно 12 м сітки, шпагату знадобиться 48 м. Вартість обмотування сіткою: 127Е / (3000 м рулон / 12 м) = 0,5Е / тюк, шпагатом: 12Е / (3000 м бухта / 48 м) = 0,192 / тюк. Шпагат виходить дешевше, але це тільки вартість матеріалів. Що треба враховувати ще?

Коли камера прес-підбірника заповнена сіном, прес зупиняється та виконує обмотування рулону з сіткою. Цей час складає близько 15 секунд, а під час роботи зі шпагатом — близько 60 секунд. Продуктивність прес-підбірника під час роботи з сіткою — 40 тюків на годину, для обмотування шпагатом на 1 тюк треба на 45 секунд більше. Щоб обв’язати таку ж кількість тюків на шпагаті, знадобиться на 30 хвилин більше.

Обмотка з сіткою виконується в 1,5 рази швидше, а це заощаджує пальне, оплату праці, економить на амортизаційних витратах на тракторі та прес-підбірнику.

Чому сітка вигідніша за шпагат?

Якщо додати всі витрати, то вартість обмотування сіткою та шпагатом буде тотожною, але робота під час використання сітки буде займати в 1,5 рази менше часу. Таким чином, ціна шпагату для тюків разом з іншими витратами буде вищою, ніж при використанні сітки на тих самих умовах.

Що можна зберігати в рукаві?

У полімерних рукавах можна зберігати сухе та вологе зерно, сінаж, силос, жом, пивну дробину.

Яка вартість зберігання зерна в рукаві?

Зберігаючи зерно в рукавах, затрати будуть лише при закупівлі рукавів та пакуванні, що в сумі складатиме близько 1 % від вартості зерна, незалежно від того зерно, буде зберігатись 1 місяць чи 12.

Ціна рукава для зерна найчастіше нижча, ніж вартість оренди елеватора на сезон.

Вигідно зберігати зерно в рукавах?

Ціна зберігання зерна на елеваторі може становити 20-30 % від його вартості (транспортування, прийомка, доробка, зберігання, відвантаження). Водночас вартість зберігання в рукавах для пакування зерна включає тільки витрати на матеріал і покриття витрат на процес пакування (що загалом в рази нижче, ніж при використанні елеваторів), витрати на зберігання відсутні.

У чому суть технології зберігання зерна в рукаві?

Технологія полягає в герметичному пакуванні, під час якого кисень, що залишився в рукаві, перетворюється на вуглекислий газ (у результаті процесів життєдіяльності упакованого продукту всередині рукава). Як наслідок, створюється атмосфера, у якій не можуть існувати комахи і грибок.

Скільки часу зерно може зберігатися в рукаві?

Термін зберігання залежить від вологості зерна. Орієнтовні терміни нижче:

Тип зерна

Термін зберігання

Соя-кукурудза-пшениця 12 % Соняшник 11 %

до 12 місяців

Соя-кукурудза-пшениця 14 % – 16 % Соняшник 11 % – 14 %

до 6 місяців

Соя-кукурудза-пшениця > 16 % Соняшник > 14 %

1-2 місяці

Ви можете придбати поліетиленові рукави без прив’язки до цих даних, але обов’язково враховуйте їх на етапі використання, щоб своєчасно дістати зерно з упаковки.

Що таке силос?

Силос — це законсервований основний корм для жуйних тварин. Консервація відбувається за рахунок молочнокислого бродіння (виділенням молочної кислоти) та відсутносі доступу кисню. В Україні силосують кукурудзу та трави. Трави у зв’язку з меншим вмістом цукру силосуються важче, ніж кукурудза. У народі засилосовані трави називають сінаж, але це не зовсім правильно.

Чи обов’язково накривати силос?

Якщо втрата 50-70 см верхнього шару силосу влаштовує господарство, тоді його можна не накривати. Так робили ще 20-30 років тому. У деяких господарствах так роблять і зараз.

Уві, хто вміє рахувати витрати, використовують силосну плівку для укриття корму. Завдяки герметизації крайніх шарів (верх, боки) можна досягти мінімальних втрат.

Процес силосування відбувається за наявності таких основних умов: вологість не більше 70 %, наявність оптимальної кількості цукру для молочнокислого бродіння, яке відбувається за анаеробних умов (відсутність кисню). Перекрити доступ кисню можливо завдяки силосній плівці.

Купити силосну плівку в Україні від європейського виробника можна на нашому сайті або за телефоном +38 044 344 38 14.

«Вакуумна» ультратонка плівка. Навіщо платити більше?

По технології вкриття потрібно використовувати дві плівки (основну 150 мкм та вакуумну 40 мкм). Для чого використовується тонка (40 мкм) «вакуумна плівка», чи варто додатково витрачатися на неї?

При вкритті силосу потрібно максимально швидко та з мінімальними залишками повітря під плівкою накрити яму чи курган. Як відомо, молочнокисле бродіння відбувається за відсутності кисню, тому там, де буде його надлишок, отримаємо втрати. Призначення ультратонкої «вакуумної» плівки — допомогти виконати герметизацію якісно. Її структура дозволяє максимально точно повторити нерівності у верхньому шарі, які виникають при трамбуванні, а в процесі ферментації (коли створюється вакуум) плівка щільно притискається до корму, втримуючи цей вакуум. При експлуатації ями плівку поступово відкривають, основна (більш жорстка) плівка піднімається на більшу площу, ніж тонка (вакуумна). У цьому випадку знову виручає тонка, яка краще забезпечує герметизацію.

Якщо використовувати одну плівку (основну, яка має виконувати функцію захисту від впливу зовнішнього середовища), досягти щільного покриття досить складно.

Тому й використовують 2 плівки: основну (150 мкм) — для захисту від впливу зовнішнього середовища та вакуумну (40 мкм) —для якісної герметизації.

Незначна «економія», яку отримують, купуючи тільки основну плівку, як правило, не виправдана, оскільки призводить до втрат корму та збільшення трудозатрат на вкриття. Ціна тонкої силосної плівки нижче, ніж можливі втрати корму та зниження його якості через її відсутність.

Чорно-біла, чорна чи зелено-чорна?

Для захисту верхнього шару корму використовують плівки товщиною 120-150 мкм. Плівки виготовляють у чорно-білому, чорному чи зелено–чорному варіанті.

Для чого потрібна чорно-біла плівка?

Плівка з верхнім білим шаром, завдяки здатності білого кольору краще відбивати сонячні промені, має такі основні переваги над іншими варіантами:

 • більша стійкість до ультрафіолету — довший термін експлуатації;
 • верхній шар силосу менше нагрівається.

Якщо про термін експлуатації все зрозуміло, тоді що дозволяє верхньому шару корму менше нагріватися?

Різниця температур між силосом та навколишнім середовищем у процесі закладки може бути 15-20 °C, в процесі ферментації не має перевищувати 10 °C. За сонячної погоди, мабуть, у кожного була можливість порівняти різницю температур, доторкнувшись до двох поверхонь (чорної та білої). Можна відчути велику різницю, навіть не використовуючи приборів для вимірювання. Підвищення температури силосу на 8 °C призводить до втрат більше 12 мКал енергії, що в результаті призводить до втрати до 1 л молока на кожні 100 кг силосу.

Де ще можна використовувати силосну плівку?

Крім вкриття силосу та сінажу в ямах та курганах плівкою можна вкривати жом із цукрових буряків, використовувати для покриття тимчасових укриттів (оскільки плівка має захист від ультрафіолету), влаштування тимчасових водосховищ (плівка достатньо міцна та еластична), для  будівництва: коли потрібно покрити великі площі одним відрізком плівки (один з стандартних розмірів плівки — 1000 м²) . Тому краще купити силосну плівку з запасом, щоб вам точно вистачило матеріалів для укриття ями, курганів чи траншеї. Якщо матеріал залишиться, він точно буде використаний в надалі.

Яку площу можна вкрити одним полотном плівки?

Одним зі стандартних розмірів плівки (20 м шириною і 50 м довжиною) можна вкрити площу 1000 м². Для замовлення доступні розміри довжиною до 300 м.

Що пакують в агростретч-плівку?

У 98 % випадків в агростретч пакують сінаж (пров’ялені до вологості 50–55 % кормові трави). Консервація відбувається не за рахунок молочнокислого бродіння, як у силосі. Корм максимально зберігає свої показники поживності. Сінаж з однієї й тої самої трави буде в 2-3 рази пожинівший, ніж силос.

Іноді в стретч для пакування рулонів пакують силос і жом цукрових буряків.

Яку пакувальну машину можливо використовувати для Agrifleх?

Плівка Агріфлекс може використовуватися на будь-якому обладнанні, призначеному для пакування тюків плівкою, у т.ч. на високошвидкісних обмотчиках.

Яке обладнання потрібне, щоб почати використовувати технологію «сінаж в упаковці»?

У кожному господарстві є майже все необхідне обладнання: трактор, косилка, валкувач, прес-підбірник, прицеп для транспортування рулонів. Найпростіший варіант такого обладнання буде коштувати до 5000 Є (Metal Fach Польща).

Скільки зберігається запакований агростретчем тюк?

Запаковані в плівку для рулонів сіна тюки (круглі або квадратні) без проблем зберігаються на відкритому майданчику 1 рік і більше.

Для якої кількісті поголів’я вигідно використовувати агростретч-плівку?

Використання стретч-плівки можливе при поголів’ї ВРХ від 20 голів (відкритий тюк бажано згодувати за 1-2 дні).

Якщо кількості або продуктивності техніки для заготівлі сінажу в стертч-плівку недостатньо (великий об’єм заготівлі), цей метод можна використовувати як резервний:

 • коли яма заповнена, а зелена маса в полі ще є;
 • коли об’єм заленої маси недостатній для закладки в яму;
 • коли погодні умови не дозволяють за відведений час заповнити яму чи курган;
 • для заготівлі тваринам на відгодівлі.

Для економії рекомендуємо купувати агростетч від виробника без посередників.

В скільки шарів плівки рекомендовано обмотувати тюк?

Рекомендовано обмотувати в 4-6 шарів. В Україні частіше використовують 4 шари. Кисневого бар’єру плівки Агріфлекс достатньо для забереження корму.

Скільки тюків можливо обмотати одним рулоном плівки?

Одного рулону пакувальної плівки в середньому вистачає на 25 тюків у 4 шари.

На скільки тюків вистачає рулону плівки Агріфлекс розміром 750 мм 25 мкм?

Вихід тюків з рулону залежить від налаштувань обмотувача (кількість шарів, натяг плівки). Середній вихід — 25 тюків з одного рулону агростретч-плівки Агріфлекс у 4 шари.

Сінажна стретч-плівка — це вигідно?

Використовуючи стретч плівку для пакування сінажу, можна отримати економію на кормах 10-20 %. Збалансований раціон з сінажем, що зберігався в агростретч-плівці, дає приріст надоїв або живої маси для тварин на відгодівлі. Якісний корм — здорові тварини.

Заготівля силосу — це кропіткий та тривалий процес. На кожному етапі фермер має слідкувати за якістю сировини, ретельно добирати та перевіряти його на відповідність параметрам якості. Важливо правильно виконувати заготівлю.

Іноді виявити псування корму можна одразу. Силос неприємно пахне, тьмяніє та часто уражений пліснявою та грибком. Для того щоб зрозуміти, чи відповідає корм стандартам, у лабораторії проводять експертизу за кількома параметрами.

Молочна, оцтова та масляна кислоти, а також аміак та етиловий спирт мають бути в допустимому співвідношенні. У такому випадку силос буде довше зберігати корисні властивості.

Корисні мікроелементи, які з’являються під час ферментації, позитивно впливають на силос. У результаті рогата худоба отримає більше ферментів, необхідних для організму.

В сітку пакують:

 • тюки з соломою — сухе стебло зернових культур, яке залишається після молотьби;
 • сіно — траву, висушену до вологості 18-20 %;
 • сінаж — траву, підв’ялену до вологості 50-55 %;
 • силос — подрібнену зелену масу з зерном кукурудзи чи трави, вологість якої 60-75 %.

Сітку зазвичай купують у період із травня по вересень.

Навесні її треба придбати для сіна, тому що траву починають косити лише в кінці квітня. За сезон косять 3-4 рази з інтервалом 3 тижні. Із кожним покосом урожай менший за попередній.

Починаючи з липня купують сітку ті, хто збирає солому (для корму, підстилки, опалення, виробництва палива тощо). Якщо погода не дуже дощова, солома може лежати в полі достатньо довго, часто її збирають уже після закінчення збору врожаю зерна.

Більшість рулонних прес-підбірників підтримують можливість працювати як зі шпагатом, так і з сіткою.

Рулон має такі основні параметри: ширина та довжина сітки.

Намотування може бути від 2000 до 4600 метрів. Найбільш популярним в Україні є рулон із намотуванням 3000 м. Такий рулон підійде для більшості рулонних прес-підбірників та дозволить запакувати на 50 % більше тюків без зупинки на заміну сітки, ніж рулон на 2000 м. Рулони з намотуванням 4600 м мають вагу до 50 кг, і оператору важче його змінювати, а діаметр такого рулону підійде не для кожного прес-підбірника.

Ширина рулону залежить від розміру пресувальної камери підбірника, котрий його формує. В Україні в 95 % випадків використовують рулонні прес-підбірники, які дають ширину рулону до 120 см. Для таких пресів сітка має ширину 123-125 см, тому що при обмотуванні створює натяг, і сітка в камеру заходить шириною 120 см. Відповідно, оптимальними параметрами рулону є ширина 123 см з намотуванням 3000 м.

За типом камери, у якій і формується рулон, прес-підбірники поділяють на такі:

 • із фіксованою камерою — діаметр рулону незмінний, у більшості моделей дорівнює 120 см;
 • із змінною камерою — діаметр рулону змінюється від 1,0 м до 2,05 м, в Україні частіше використовують до 1,5 м.

Діаметр тюка безпосередньо впливає на витрати сітки: на тюк діаметром 1,5 м знадобиться на 8 % більше сітки, ніж з діаметром 1,2 м. Окрім того, чим більший діаметр тюка, тим більша сила необхідна для його утримання. Отже, для більшого тюка треба використовувати сітку з більшим показником сили розриву (міцності). Якщо сітка недостатньо міцна, доведеться збільшити кількість шарів при пакуванні, що, у свою чергу, збільшить вартість упаковки.

Сітка Manuagri дозволяє пакувати тюки діаметром до 1,8 м.

Кількість обертів залежить від:

 • якості сітки;
 • щільності пресування (регулюється налаштуваннями друкування);
 • діаметра тюка.

Пакуючи сіно без подрібнення сіткою Manuagri, можна встановити прес на мінімальну кількість обертів (2-2,5), для соломи доведеться додати ще 1-1,5 оберти.

Вихід тюків залежить від кількості шарів сітки та діаметра рулону. Але витрати сітки на 1 рулон можна розрахувати за формулою:

L = D * 3.14 * N,

де: L — довжина сітки, що необхідна для упаковки одного рулону,

D — діаметр рулону,

N — кількість шарів сітки.

Таким чином, для рулону 1,5 м при 2,5 обертах треба 12 м сітки.
Відповідно, у даному випадку з рулоном сітки Manuagri 3000 м отримаємо 250 тюків.

Ціна рулону не є показником вартості обмотки одного тюка.

Метраж, вказаний на упаковці в деяких виробників, не завжди відповідає заявленому.

Треба рахувати вихід тюків з одного рулону при налаштуваннях прес-підбірника, який використовується в господарстві.

Знаючи вихід тюків з рулону, можна порахувати вартість обмотування одного тюка.

Вартість рулону сітки / Кількість обмотаних тюків = Ціна сітки на 1 тюк.

Сітка Manuagri має фактичну довжину рулону 3000 м, що відповідає заявленій.

У багатьох випадках, використовуючи нашу сітку, можна зменшити кількість обертів до мінімуму, відповідно, підвищити кількість обв’язаних тюків із одного рулону та зменшити витрати на упаковку.

Порівняймо вартість обмотування сіткою та шпагатом.

Для обмотування рулону 1,5 м при 2,5 оборотах необхідно 12 м сітки, шпагату знадобиться 48 м. Вартість обмотування сіткою: 127Е / (3000 м рулон / 12 м) = 0,5Е / тюк, шпагатом: 12Е / (3000 м бухта / 48 м) = 0,192 / тюк. Шпагат виходить дешевше, але це тільки вартість матеріалів. Що треба враховувати ще?

Коли камера прес-підбірника заповнена сіном, прес зупиняється та виконує обмотування рулону з сіткою. Цей час складає близько 15 секунд, а під час роботи зі шпагатом — близько 60 секунд. Продуктивність прес-підбірника під час роботи з сіткою — 40 тюків на годину, для обмотування шпагатом на 1 тюк треба на 45 секунд більше. Щоб обв’язати таку ж кількість тюків на шпагаті, знадобиться на 30 хвилин більше.

Обмотка з сіткою виконується в 1,5 рази швидше, а це заощаджує пальне, оплату праці, економить на амортизаційних витратах на тракторі та прес-підбірнику.

Якщо додати всі витрати, то вартість обмотування сіткою та шпагатом буде тотожною, але робота під час використання сітки буде займати в 1,5 рази менше часу. Таким чином, ціна шпагату для тюків разом з іншими витратами буде вищою, ніж при використанні сітки на тих самих умовах.

У рукавах можна зберігати сухе та вологе зерно, сінаж, силос, жом, пивну дробину.

Зберігаючи зерно в рукавах, затрати будуть лише при закупівлі рукавів та пакуванні, що в сумі складатиме близько 1% від вартості зерна, незалежно від того, зерно буде зберігатись 1 місяць чи 12.

Ціна зберігання зерна на елеваторі може становити 20-30 % від його вартості (транспортування, прийомка, доробка, зберігання, відвантаження). Водночас вартість зберігання в рукавах для пакування зерна включає тільки витрати на матеріал і покриття витрат на процесс пакування (що заголом в рази нижче, ніж при використанні елеваторів), витрати на зберігання відсутні. Водночас вартість рукава становить менше 1 %, а витрати на зберігання відсутні.

Технологія заключається в герметичному пакуванні, під час яеого кисень, що залишився в рукаві перетворюється на вуглекислий газ(у результаті дихання компонентів в середині рукава). Як наслідок, створюється атмосфера, у які не можуть існувати грибки та комахи.

Термін зберігання залежить від вологості зерна. Орієнтовні терміни нижче:

 

Тип зерна Термін зберігання
Соя-кукурудза-пшеница 12 % Соняшник 11 % до 12 місяців
Соя-кукурудза-пшениця 14 %-16 % Соняшник 11 %-14 % до 6 місяців
Соя-кукурудза-пшениця > 16 % Соняшник> 14% 1-2 місяці

Силос — це законсервований основний корм для жуйних тварин. Консервація відбувається за рахунок молочнокислого бродіння (виділенням молочної кислоти) та відсутносі доступу кисню. В Україні силосують кукурудзу та трави. Трави у зв’язку з меншим вмістом цукру силосуються важче, ніж кукурудза. У народі засилосовані трави називають сінаж, але це не зовсім правильно.

Якщо втрата 50-70 см верхнього шару силосу влаштовують господарство, тоді його можна не накривати. Так робили ще 20-30 років тому. У деяких господарствах так роблять і зараз.

Усі, хто вміє рахувати витрати, використовують силосну плівку для укриття корму. Завдяки герметизації крайніх шарів (верх, боки) можна досягти мінімальних втрат.

Процес силосування відбувається за наявності таких основних умов: вологість не більше 70 %, наявність оптимальної кількості цукру для молочнокислого бродіння, яке відбувається за анаеробних умов (відсутність кисню). Перекрити доступ кисню можливо завдяки силосній плівці.

Купити силосну плівку в Україні від європейського виробника можна на нашому сайті або за телефоном.

По технології укриття потрібно використовувати дві плівки (основну 150 мкм і вакуумну 40 мкм). Для чого використовується тонка (40 мкм) «вакуумна плівка», чи варто додатково витрачатися на неї?

При вкритті силосу потрібно максимально швидко та з мінімальними залишками повітря під плівкою накрити яму чи курган. Як відомо, молочнокисле бродіння відбувається за відсутності кисню, тому там, де буде його надлишок, отримаємо втрати. Призначення ультратонкої «вакуумної» плівки — допомогти виконати герметизацію якісно. Її структура дозволяє максимально точно повторити нерівності у верхньому шарі, які виникають при трамбуванні, а в процесі ферментації (коли створюється вакуум) плівка щільно притискається до корму, втримуючи цей вакуум. При експлуатації ями плівку поступово відкривають, основна (більш жорстка) плівка піднімається на більшу площу, ніж тонка (вакуумна). У цьому випадку знову виручає тонка, яка краще забезпечує герметизацію.

Якщо використовувати одну плівку (основну, яка має виконувати функцію захисту від впливу зовнішнього середовища), досягти щільного покриття досить складно.

Тому й використовують 2 плівки: основну ( 150 мкм) — для захисту від впливу зовнішнього середовища та вакуумну (40 мкм) — для якісної герметизації.

Незначна «економія», яку отримують, купуючи тільки основну плівку, як правило, не виправдана, оскільки призводить до втрат корму та збільшення трудозатрат на вкриття.

Для захисту верхнього шару корму використовують плівки товщиною 120-150 мкм. Плівки виготовляють у чорно-білому, чорному чи зелено–чорному варіанті.

Для чого потрібна чорно-біла плівка?

Плівка з верхнім білим шаром, завдяки здатності білого кольору краще відбивати сонячні промені, має такі основні переваги над іншими варіантами:

 • більша стійкість до ультрафіолету — довший термін експлуатації;
 • верхній шар силосу менше нагрівається

Якщо про термін експлуатації все зрозуміло, тоді що дозволяє верхньому шару корму менше нагріватися?

Різниця температур між силосом та навколишнім середовищем у процесі закладки може бути 15-20 °C, в процесі ферментації не має перевищувати 10 °C. За сонячної погоди, мабуть, у кожного була можливість порівняти різницю температур, доторкнувшись до двох поверхонь (чорної та білої). Можна відчути велику різницю, навіть не використовуючи приборів для вимірювання. Підвищення температури силосу на 8 °C призводить до втрат більше 12 мКал енергії, що в результаті призводить до втрати до 1 л молока на кожні 100 кг силосу.

Крім вкриття силосу та сінажу в ямах та курганах плівкою можна вкривати жом із цукрових буряків, використовувати для покриття тимчасових укриттів (оскільки плівка має захист від ультрафіолету), влаштування тимчасових водосховищ (плівка достатньо міцна та еластична), для будівництва: коли потрібно покрити великі площі одним відрізком плівки (один зі стандартних розмірів плівки — 1000 м²) . Тому краще купити силосну плівку з запасом, щоб вам точно вистачило матеріалів для укриття ями, курганів чи траншеї. Якщо матеріал залишиться, він точно буде використаний надалі.

Одним зі стандартних розмірів плівки (20 м шириною і 50 м довжиною) можна вкрити площу 1000 м². Для замовлення доступні розміри довжиною до 300 м.


У 98 % випадків в агростретч пакують сінаж (пров’ялені до вологості 50–55 % кормові трави). Консервація відбувається не за рахунок молочнокислого бродіння, як у силосі. Корм максимально зберігає свої показники поживності. Сінаж з однієї й тої самої трави буде у 2-3 рази пожинівший, ніж силос.

Іноді в стретч пакують силос, жом цукрових буряків.

Плівка Агріфлекс може використовуватися на будь-якому обладнанні, призначеному для пакування тюків плівкою, у т.ч. високошвидкісних обмотчиках.

У кожному господарстві є майже все необхідне обладнання: трактор, косилка, валкувач, прес-підбірник, прицеп для транспортування рулонів. Найпростіший варіант такого обладнання буде коштувати до 5000Є (Metal Fach Польща).

Запаковані тюки (круглі або квадратні) без проблем зберігаються на відкритому майданчику 1 рік і більше.

Використання стретч-плівки можливе при поголів’ї ВРХ від 20 голів (відкритий тюк бажано згодувати за 1-2 дні).

Якщо кількості або продуктивності техніки для заготівлі сінажу в стертч плівку недостатньо (великий об’єм заготівлі), цей метод можна використовувати як резервний:

 • коли яма заповнена, а зелена маса в полі ще є;
 • коли об’єм заленої маси недостатній для закладки в яму;
 • коли погодні умови не дозволяють за відведений час заповнити яму чи курган;
 • для заготівлі тваринам на відгодівлі.

Рекомендовано обмотувати в 4-6 шарів. В Україні частіше використовують 4 шари. Кисневого бар’єру плівки Агріфлекс достатньо для забереження корму.

Одного рулону пакувальної плівки в середньому вистачає на 25 тюків у 4 шари.

Вихід тюків з рулону залежить від налаштувань обмотувача (кількість щарів, натяг плівки). Середній вихід 25 тюків з одного рулону агростретч-плівки Агріфлекс у 4 шари.

Використовуючи стретч-плівку для пакування сінажу, можна отримати економію на кормах 10-20 %. Збалансований раціон з сінажем, що зберігався в агростретч-плівці дає приріст надоїв або живої маси для тварин на відгодівлі. Якісний корм — здорові тварини.

Потрібна консультація?
Заповніть форму, і ми з вами зв’яжемося:

   Потрібна консультація?
   Заповніть форму, і ми з вами зв’яжемося.

    Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту.
    Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з використанням cookie-файлів.
    Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта.
    Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
    ПрийнятиПринять