Використовуючи стандартні поліетиленові плівки, фермери мали проблеми з якістю значної частини корму. Звичайна плівка не призначена для тривалого використання під впливом сонця, через деякий час вона стає крихкою й не витримує механічних навантажень. Через пошкодження проникають вода та кисень. Корм за таких умов покривався пліснявими грибами та його значна частина стає непридатною до використання. Псування відбувалося зверху і з боків сховища, тому ця частина корму викидалася, адже зіпсований корм може потрапити на кормовий стіл та призвести до захворювань тварин.

Для захисту та забезпечення правильної ферментації та зберігання силосу або сінажу потрібно:

З гідроізоляцією легко впораються звичайні поліетиленові силосні плівки. Але корм перебуває цілий рік просто неба, тому матеріал повинен мати УФ-стабілізацію на 12-18 місяців для захисту рослинної маси від проникнення сонячних променів. З такими завданнями справляються спеціалізовані багатошарові покривні силосні плівки Siloflex. Вони мають товщину 120-150 мкм, додатково така сировина має на 25-30 % нижчу киснепроникність, ніж звичайні матеріали. Для поліпшення якості герметизації також використовують підкладну (вакуумну) плівку завтовшки 40 мкм. Вона прозора і не має УФ-стабілізації, тому що використовується для герметизації. Такий матеріал завжди покривається основною плівкою. Застосування двох типів спеціалізованих плівок дає хороші результати. Верхній шар корму придатний для годівлі, і це приносить істотну економію. Але втрати все ж таки є, і верхній шар товщиною 20-30 см все одно відрізняється за якістю від відібраної маси глибше. Для максимального збереження корму використовують рішення з низькою кисневою проникністю (технологія EVOH).

Технологія EVOH

Сировина з використанням технології EVOH має кисневу проникність приблизно у 20 разів нижчу, ніж у стандартних силосних плівок. Вони можуть бути як вакуумні (підкладкові), товщиною 40 мкм, що не мають УФ-захисту, так і основні, які, крім цього, завдяки використанню спеціальних добавок мають більшу міцність (якщо стандартні силосні), що дозволяє знизити товщину до 90 мкм.

Особливості та переваги бар’єрного матеріалу для силосу:

Завдяки використанню сертифікованої високоякісної силосної плівки збереження продукту збільшується до 99%. Вона запобігає розвитку шкідливих мікроорганізмів та мікотоксинів, що знижує ризики створення патогенної мікрофлори у тварин. Значно підвищується продуктивність та економічна ефективність господарських робіт, поліпшується якість молока на фермах, що підтверджено лабораторними дослідженнями. Комплексний багатошаровий захист зберігає необхідну цінність живильного корму та виводить кормовиробництво на новий рівень.

Особливості багатошарового матеріалу та ефективність звичайних поліетиленових силосних плівок

Результати міжнародних досліджень показали, що використання професійного багатошарового комплексу для укриття силосних ям та траншей сприяє зниженню втрати корму до 1-3 %. Це економічне рішення для середніх та великих господарств. Вартість сировини та витрати на сховище невеликі, при цьому якість та продуктивність надоїв вищі. Тільки повна герметизація дозволяє надійно захистити заготівлю та забезпечити правильні процеси бродіння рослинної маси.

Силосні плівки EVOH – це багатошарові професійні коекструдовані силосні матеріали, розроблені та виготовлені для максимального захисту силосу та ідеального укриття сховища. Залежно від типу плівки можуть бути як вакуумні, так і поєднувати функції вакуумної та покривної плівки.

Два типи силосних EVOH-плівок

Структура EVOH-плівок для укриття силосу розроблена спеціально для сучасних ферм та господарств, які потребують високотехнологічних рішень для правильної ферментації корму з мінімальними втратами. Багатошарові киснево-бар’єрні силосні матеріали з технологією EVOH гарантують зниження проникнення повітря практично до нульового значення (до 2-8 см32 на день), на відміну від стандартних силосних плівок (200-600 см32 на день), що запобігає розвитку цвілі та токсинів у силосі.

  1. Вакуумна тонка підкладкова плівка призначена для укриття корму і є додатковим елементом, який максимально щільно прилягає до маси, що заготовляється, забезпечуючи повну її герметизацію і фізичну стабільність. Це ультратонкий матеріал, який ідеально лягає по структурі заготівлі та працює як основний захист від проникнення кисню. На відміну від стандартної вакуумної плівки є показник кисневої проникності до 8 см32 проти 600 см32. Немає УФ-стабілізації. Ця плівка обов’язково додатково укривається матеріалом, який захистить її від механічних пошкоджень та УФ-випромінювання.
  2. Покривна (основна) EVOH-плівка може виконувати дві функції:

Комплексний захист силосу за допомогою киснево-бар’єрних професійних плівок працює ефективно і дозволяє фермерам значно заощадити на витратах та потенційному псуванні корму. Використовуючи продукцію Siloflex від Манупакеджинг Україна, господарства отримують гарантований надійний захист силосу та сінажу, а також своєчасне постачання матеріалу. Це сертифікована продукція європейської якості, перевірена багатьма українськими та зарубіжними господарствами. Для отримання детальної інформації про продукт та можливість його покупки, будь ласка, зверніться до менеджера за тел.: +38 (067) 484-58-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *