Сінов’язальна сітка використовується в усьому світі вже понад 25 років. Щорічно створюють за її допомогою мільйони тюків в різних куточках планети, тому багато фермерів знають, як працювати з цим матеріалом. Сітка для тюків здається крихкою на вигляд і дотик, але при цьому насправді може витримувати дуже серйозні навантаження.

З кожним роком виробників сітки стає все більше, що в цілому корисно для споживача, адже здорова конкуренція завжди призводить до зниження вартості та підвищення якості. Але тепер потрібно розбиратися, в чому відмінність і з яким матеріалом дійсно можна заощадити. Потрібно враховувати не лише ціну за рулон, а й відповідність заявленим характеристикам, та правильно застосовувати кожен тип сітки.

Як пов’язані міцність та вага погонного метра сітки

Вага одного погонного метра не завжди є пропорційною фактичній міцності. Більш важливими факторами є точність екструзії виробничих ліній та якість використаної сировини.

Є думка, що сітка з більшою вагою (г/м) може витримувати навантаження більше, ніж сітка з меншою вагою погонного метра. Справді, так можна було міркувати ще п’ять років тому. Тоді вага одного погонного метра сітки часто складала 13-14 г/м. Але зараз сітка вагою 10-11 грам аналогічна за міцністю більш важкій сітці, яку виробляли раніше. Крім того, зараз виробляють сітки вагою 8-9 г/м пог., які якісно обв’язують тюки. Але якщо порівнювати сучасні матеріали, виготовлені на сучасних верстатах, тоді вага одного погонного метра може мати значення, і ми на прикладі далі пояснимо чому.

Наприклад:

Маємо 2 рулони сітки, виготовленої на сучасному обладнанні. Логічно, що легша сітка може мати перевагу за ціною, а для пакування важчою сіткою потрібно менше обертів навколо соломи.

Варіант №1: Потрібно тюкувати сіно з діаметром тюка 1,2 метра без використання подрібнювача.

І тут доцільно використовувати легку сітку.

Варіант № 2: При пакуванні сіна буде використано подрібнювач, або потрібно пакувати тюки діаметром 1,6-1,8 м, або упаковувати солому.

За таких умов варто дивитися у бік більш важкої сітки, адже при використанні полегшених сіток часто потрібно додатково робити 1-2 оберти в прес-камері, що тягне за собою перевитрату матеріалу. На соломі, наприклад, виробники рекомендують щонайменше 3,5-4 оберти, тобто один додатковий оберт з більш легкою сіткою — це +25 % до вартості обмотки одного тюка. Крім того, хоч трохи, але знижується продуктивність (швидкість) обладнання. Це не важливо, якщо ви пакуєте мало тюків, але важливо, коли треба запакувати багато сіна.

Висновок: потрібно підбирати оптимальний варіант матеріалу під конкретне завдання та обладнання, тоді справді переплачувати не доведеться. При виборі сітки та виробника потрібно порівнювати кожен конкретний випадок (якість сітки, культуру, яку пресують, налаштування тиску в камері, діаметр тюка, використання подрібнення, справність обладнання) та прораховувати витрати на пакування одного тюка на конкретному пресі та на конкретній культурі.

Як не потрібно перевіряти міцність сітки

Іноді для демонстрації міцності сітки її розтягують. Насамкінець це призводить до її розриву. Але така демонстрація неправильна сама собою.

Сила плетіння сітки поміщена в «робочому напрямі», тобто вздовж більш важких ниток, що огинають тюк. Легкі зиґзаґоподібні нитки не забезпечують міцність, тому легкість їх розривання нічого не говорить про надійність обв’язувального матеріалу. Демонстрація розривання сітки голими руками вздовж поздовжніх ліній – фікція.

Сінов’язальна сітка виготовляється з більш важких ниток, які йдуть по всій довжині рулону як «напрямні», і поперечних або зиґзаґоподібних тонших ниток. Міцність пакувального матеріалу залежить від поздовжніх товстіших поліетиленових ниток. Тонкі нитки слугують лише для утримання напрямних основних ниток на місці.

Поздовжні нитки сінов’язальної сітки “працюють” одночасно, що забезпечує її загальну міцність на тюку. Саме за ними рахуються оберти. Важливо правильно налаштовувати прес-підбирач, враховуючи культуру, що пакується, і періодично контролювати якість обмотки. Це забезпечить тривале зберігання ідеально рівного тюка.

Що означають кольорові нитки сінов’язальної сітки

Найпоширеніший міф серед споживачів стосується кольору ниток сітки для тюків. Виробники часто додають колір для простоти ідентифікації своєї продукції. Оскільки часто це смуги по краях рулонів, деякі покупці вирішили, що такі нитки міцніші, краще і надійніше пов’язують тюки. Насправді це не так. Кольорові нитки в сінов’язальній сітці точно такі самі за технічними характеристиками, як і у всьому рулоні.

Як впливає малюнок зиґзаґоподібних тонких ниток

Поперечні тонкі нитки розташовуються у сінов’язальній сітці у вигляді зиґзаґу. При цьому візерунок може бути різним. Наприклад, ви можете побачити такі два варіанти:

Вам слід знати, що незалежно від того, яким буде «малюнок» поздовжніх тонких ниток у вашої сінов’язальної сітки, це не вплине на її кінцеву міцність. Причина проста – тонкі нитки не відповідають за міцність, а лише тримають на місцях основні важкі поздовжні нитки. Так що додавання подібних зиґзаґоподібних малюнків не дає жодних видимих ​​переваг.

Тепер ви знаєте, що при виборі сінов’язальної сітки не варто зупинятися на таких параметрах, як:

Жоден із цих факторів не свідчить про високу міцність або надійність пакувального матеріалу. Підбирати відповідний слід під потреби вашого фермерського господарства з урахуванням упаковуваних культур та особливостей обладнання.

Ми впевнені в якості сінов’язальної сітки Мануагрі. Вона повністю відповідає заявленим технічним параметрам, включаючи довжину та ширину, зберігає свої властивості протягом усього періоду зберігання. У разі виникнення запитань звертайтесь до менеджерів нашої компанії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *