Збереження зернових – актуальна тема на сьогодні в Україні. У зв’язку з важкими економічними та воєнними наслідками багато аграріїв турбуються про перспективи подальшого надійного зберігання зібраного врожаю 2022 року. На зміну елеваторам приходять тимчасові сховища у вигляді полімерних рукавів або модульних конструкцій. За допомогою сучасних технологій та обладнання спорудити «швидке» зерносховище не становить особливих труднощів.

Розглянемо найпопулярніші методи зберігання зернових в Україні, які дозволяють охопити більші обсяги продукції та мають перспективи надалі.

Топ № 5. Тентові ангари

Це збірно-розбірна каркасна споруда, що складається з металевих легких труб та стін із синтетичної тканини. Завдяки досить жорстким аркам досягається необхідна стійкість споруди. Ангар монтується на бетоні, асфальті чи плитах з рівною поверхнею.

Особливості:

Така споруда зручна тим, що може бути досить швидко розібрана та зведена в будь-якому іншому місці. Деякі ангари можуть мати площу 1 тис. кв.м та більше, що дозволяє підготувати оптимальне місце для всього врожаю. Таке рішення підходить для багатьох сільських господарств, яким не потрібен фундамент для сховища та підходить велика світлопроникність. Як правило, для покриття використовується ПВХ тканина. Вона стійка до корозії та дозволяє зводити склад будь-яких форм. Такі склади можуть опалюватися і використовуватися для зберігання техніки та інших засобів.

Топ № 4. Безкаркасні арочні ангари

За своєю конструкцією це єдина самонесуча система. Виглядає як арочне сховище зі сталевих листів. Таке рішення відмінно підійде для зберігання сипучих сумішей та зерна.

Особливості:

Такий ангар на 450 кв.м може вмістити близько 1 тис. т зернових. Надійна конструкція захищає від сильного вітру та опадів. Підходить для використання як склад. У приміщенні можна створювати додаткові кімнати та опалювати їх. Це дозволяє встановити різні види устаткування. Серед недоліків варто виокремити те, що споруда не розбирається/монтується швидко.

Топ № 3. Кільцеві зерносховища

Сама конструкція нагадує великі кільця, які збираються із спеціальних сегментів та кріпляться болтами. На дні ангара стелять підкладки з армованого полімерного матеріалу для захисту від гризунів. Укривають сховище тентом із брезенту або іншої синтетичної тканини. Завдяки встановленій усередині системи вентиляції вдається забрати зайву вологу для більш ефективного зберігання продукції.

Особливості:

Цій технології вже понад 60 років і вона, як і раніше, актуальна в багатьох країнах. Завдяки системі аерації зберігати зерно в таких спорудах ще безпечніше та ефективніше протягом 6-12 місяців.

Топ № 2. Модульні зерносховища

Це овальний або круглий майданчик зі сталевими стінами з вентиляційними отворами. Сховище провітрюється завдяки перфорації у стінах. На підлозі встановлені спеціальні вентиляційні труби, через які проходить повітря, що дозволяє повноцінно обдувати зернову суміш. Така конструкція універсальна і її можна змінити залежно від обсягів корму.

Особливості:

Модульний ангар встановлюється на будь-яку рівну поверхню. Завдяки сталевому тросу забезпечується жорсткість конструкції.

Накриття тентом здійснюється вручну. Серед недоліків – складний контроль температури в центрі самого бурта. Для роботи вентиляції потрібне джерело енергії поблизу.

Топ № 1. Полімерні рукави для зерна

Багатошарові поліетиленові рукави для зерна на сьогодні є одним із найпопулярніших методів зберігання с/г продукції в Україні. Це обумовлено простотою та економічністю рішення. Зерно швидко завантажується в мішок за допомогою спеціального обладнання. Такий рукав можна зберігати на відкритому просторі протягом усього року. Матеріал захищає від УФ-випромінювання та опадів. Усередині упаковки створюється мікроклімат, який знищує шкідливі бактерії та мікроорганізми.

Особливості:

Зберігання може здійснюватись до 18 місяців при контролі вологості заготівлі. Це інноваційне рішення в рази економічніше за інші конструкції та ангари, при цьому демонструє високі результати.

Купуючи високоякісні полімерні рукави від Манупакеджинг Україна, виробництво отримує гарантований успішний результат. Замовити послугу завантаження корму в полімерні мішки для зберігання зерна можна на сайті Агрі Манупакеджинг. Довіряйте роботу фахівцям для надійного зберігання зерна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *