Полімерні рукави для силосу іноді рекомендують як заміну для силосних ям. Але правильніше буде назвати їх хорошою альтернативою. Якщо у підприємства вже налагоджена заготівля кормів у силосних ямах, тоді немає сенсу від цього відмовлятися. У цьому разі полімерні рукави використовують як додатковий спосіб зберігання.

Є сенс використовувати полімерні рукави як основний варіант для зберігання силосу, якщо підготовлених ям або траншей у підприємства немає, а поголів’я стада не перевищує 400-500 голів. Так уже роблять у багатьох країнах Євросоюзу. В Україні господарств, які використовують рукав для зберігання силосу, поки досить мало, оскільки на території країни безліч силосних ям і траншей були закладені ще за часів Радянського Союзу.

Полімерні рукави для силосу — прекрасний спосіб зберігання кормів без будівництва спеціального укриття. Герметичність упаковки забезпечує сприятливі умови для проходження молочнокислого бродіння. За рахунок цього протягом перших двох-трьох тижнів після пакування силосу відбувається консервація корму, який при дотриманні рекомендацій можна зберігати до двох років.

Дослідження якості кормів з полімерного рукава для силосу

Центр по контролю і профілактиці захворювань США і Національний інститут професійної безпеки і здоров’я (NIOSH) проводили спільний експеримент з лабораторним контролем якості кормів, що зберігаються в полімерних рукавах. У результаті виявилося, що при ретельному дотриманні технології щорічні сукупні втрати становлять від 3 % до 5 %.

Інші дослідження підтверджують ці висновки. Втрати силосу при заготівлі в силосних ямах складають до 20 %, а в рукавах — до 5 %. Але це далеко не єдина причина купити рукав для силосу і використовувати саме цей сучасний спосіб зберігання. Про інші ми розповімо далі в статті.

Досвід використання рукавів для заготівлі силосу у світі

Технологія була винайдена в Німеччині у 1968 році. Але тоді вона не здобула популярності. Знову про полімерні рукави для зберігання зерна і кормів згадали в середині 70-х років, коли про них дізналися в США і Канаді.

У Європі полімерні рукави для силосу і заготівлі інших кормів використовують близько 20 років. Найбільш поширені вони в Німеччині, Польщі, Чехії, Угорщині, Іспанії та деяких сусідніх країнах.

В Україні технологія відома менше 10 років і поки не здобула великої популярності. Хоча з кожним роком ми спостерігаємо підвищення попиту на цей пакувальний матеріал. Ви можете придбати у нас полімерні рукави європейської якості.

Технологія заготівлі кормів в полімерні рукави актуальна для великих і середніх підприємств. Застосування рукавів на малих підприємствах для пакування силосу іноді буває нерентабельним, оскільки, не маючи своєї пакувальної машини, потрібно платити за послуги пакування. Тому маленьким фермам ми рекомендуємо звернути увагу на пакування сінажу в сінов’язальну сітку (або сінов’язальну плівку) з використанням агростретч-плівки.

Рукави для заготівлі силосу: етапи і правила технології

Для пакування силосу в полімерні рукави знадобляться:

Процес завантаження рукава силосом має такий вигляд:

  1. Доставте подрібнений кормовий матеріал до силосного пресу за допомогою вантажівок або причепів.
  2. Поступово вивантажуйте корм на закладний стіл. Корм буде подаватися по стрічці-транспортері і за допомогою пресувального ротора утрамбовуватися в полімерний рукав.
  3. Слідкуйте за шкалою натяжності і не пропустіть попереджувальну лінію закінчення рулону, щоб вчасно закінчити завантаження.
  4. Загерметизуйте мішок після закінчення набивання.

Для герметизації можна скористатися:

Силос у рукаві можна зберігати протягом 1-2 років. Вивантажувати можна будь-яким зручним способом. Але не забувайте при цьому, що силос потрібно вилучати близько 1 м в день у зимовий період після відкриття рукава і до 2 м в день у літній період, щоб корм всередині зберігав високу якість.

Великою перевагою технології якраз є те, що для її використання зазвичай достатньо одного оператора, який керує процесом. У деяких випадках у оператора є помічник.

Використання консервантів або заквасок

Правильна консервація — одна з найважливіших умов для отримання якісного корму. Економія на консерванті, враховуючи низьку ціну, недоцільна, бо може знизити поживну цінність силосу. Вигода від використання заквасок перевищує витрати мінімум у 3-4 рази, підвищує продуктивність корів і прискорює набір ваги бичків.

Переваги поліетиленових рукавів для зберігання кормів

У цього способу пакування і зберігання безліч переваг:

Поради від українських фермерів щодо використання силосу з полімерних рукавів

Купити рукава для силосу ви можете через наш сайт або зв’язавшись з менеджером будь-яким іншим зручним способом. Якщо у вас залишилися питання, зателефонуйте для консультації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *