Технологія заготівлі сінажу в упаковці: етапи та 4 основні методи підбирання зеленої маси

За технологією заготівлі сінажу в упаковці траву потрібно правильно підв’ялювати і добре ущільнювати для зберігання або скошувати в певний період для дотримання потрібної вологості. Щоб корм зберіг максимум поживних речовин, час від збору зеленої маси і до поміщення її для зберігання повинен бути максимально коротким — 2-4 години. Тільки в цьому випадку і при правильному зберіганні згідно з технологією сінаж буде зберігатися без значної втрати якості до двох років.

Введення в раціон сінажу благотворно позначається на тваринах: збільшуються прирости, надої, вміст жиру і білка в молоці. При цьому сінаж коштує дешевше, ніж комбікорм, тому все це відбувається разом зі зниженням витрат і собівартості продукції.

Для сінажу підходять високобілкові трави: козлятник, люцерна, амарант. Разом з ними можна закладати зернові в стадії молочно-воскової стиглості. Таким чином, сінаж буде відмінним кормом не тільки для великої і молочної рогатої худоби, але й підійде для годування свиней і птахів.

Сушку сіна виконують кілька днів, а іноді це займає навіть більше тижня. Закладання силосу в траншею займає також близько тижня. При цьому кожен день і навіть година після скошування — це зниження якості і поживності корму. Тому швидка заготівля сінажу в полімерні матеріали дає можливість отримати високопоживний корм, який відмінно підійде для зимового періоду.

Втрати, які відбуваються при заготівлі, перевезенні або зберіганні, а також у процесі роздачі сінажу, часто менші, ніж сіна або силосу. При цьому технологія його заготівлі має багато варіантів. Це зручно, оскільки в кожної ферми є свої особливості і потреби.

Сінаж в упаковці: технологія поетапно

  • Косіння трави

Скошування трави слід проводити до цвітіння. Для трав із грубим стеблом бажано застосовувати плющення. Трави слід пров’ялити до 50-60 % після скошування і протягом 2-4 годин пакувати.

  • Підбірка сінажної маси

Перший варіант. Для підбирання та додаткового подрібнення підходять самохідні кормозбиральні комбайни або польові подрібнювачі з продуктивністю до 100 тонн на годину. Це відмінне рішення для великого господарства, якщо вдасться налагодити своєчасне транспортування такої кількості трав для подальшої заготівлі та зберігання.

Другий варіант. Для невеликих ферм краще підійдуть причіпні кормозбирачі, які також можуть виконувати подрібнення. Вони менш продуктивні (у середньому 30 тонн на годину), але трактор може одночасно буксирувати таке обладнання разом з причепом для перевезення зеленої маси. Для невеликого господарства простіше прибрати з поля таку кількість заготовки під сінаж.

Третій варіант. Використання для підбору трав’яної маси прес-підбирача з подрібнювачем. У такому випадку траву відразу пакують у шпагат або сітку. Протягом двох годин тюки зазвичай транспортують і пакують у стретч-плівку біля місця зберігання.

Четвертий варіант. Найбільш високотехнологічний: прес-підбирач з подрібнювачем і пакувальником підбирає зелену масу, пресує, обв’язує шпагатом або сіткою, а потім упаковує сінаж у плівку. Сітка в цьому випадку створить більш правильні умови для зберігання сінажу, ніж шпагат. У неї безліч переваг перед цим класичним пакувальним матеріалом:

  • вища швидкість упаковки;
  • кращий захист від негативного впливу навколишнього середовища;
  • створення всередині відмінних умов для тривалого зберігання сінажу;
  • тюки можна зберігати в полі.

Усе частіше фермери України вибирають саме такий варіант зберігання кормів на зиму.

  • Перевезення до місця пакування або зберігання

Зелену масу можна перевозити будь-якими тракторними причепами, але краще впораються спеціалізовані з великим кузовом до 100 кубів і пресуванням Готові тюки можна перевозити й іншим транспортом, для цього є спеціальні причепи із самозавантаженням і самовигрузкою.

  • Пакування

Якщо зелена маса для сінажу була упакована в полі, її пакують у полімерні рукави або стретч-плівку, або трамбують у траншеї, а потім вкривають силосною плівкою. Найчастіше майданчик під зберігання організовують біля ферми, щоб згодом витрачати менше часу на транспортування корму.

При пакуванні в стретч-плівку або рукави якість сінажу на виході набагато вища. Зелену масу при підборі прес-підбирачем або пакуванні в полімерний рукав вдається запресувати до двох разів щільніше, ніж у ями. При цьому немає бруду, який може бути присутнім при закладці і трамбуванні. Також при машинній упаковці якість стабільніша, оскільки все задається максимально точно, агрегат виконує роботу без халтури, і ви отримуєте якісний сінаж в упаковці.

Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта.
Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Принять