Введення в раціон якісного сінажу благотворно позначається на тваринах: збільшуються прирости, надої, вміст жиру й білка в молоці. Для заготівлі сінажу та сіна використовуються одні й ті ж трави, але на виході отримуємо різні корми, які мають свої переваги. Сінаж також можна розглядати як часткову заміну комбікорму. При цьому він коштує дешевше, тому відбувається зниження витрат і собівартості кормів.

Для сінажу підходять високобілкові трави: козлятник, люцерна, амарант. Разом з ними можна закладати зернові в стадії молочно-воскової стиглості. Таким чином, сінаж буде відмінним кормом не тільки для великої і молочної рогатої худоби, але й підійде для годування свиней і птахів.

Сушку сіна виконують кілька днів, а іноді це займає навіть більше тижня. Закладання силосу в траншею займає також близько тижня. При цьому кожен день і навіть година після скошування — це зниження якості і поживності корму. Тому швидка заготівля сінажу в полімерні матеріали дає можливість отримати високопоживний корм, який відмінно підійде для зимового періоду.

Втрати, які відбуваються при заготівлі, перевезенні або зберіганні, а також у процесі роздачі сінажу, часто менші, ніж сіна або силосу. При цьому технологія його заготівлі має багато варіантів. Це зручно, оскільки в кожної ферми є свої особливості і потреби.

Як допомагають полімерні матеріали в заготівлі сінажу та на яких етапах застосовуються

Підбірка сінажної маси

Перший варіант. Для підбирання та додаткового подрібнення підходять самохідні кормозбиральні комбайни або польові подрібнювачі з продуктивністю до 100 тонн на годину. Це відмінне рішення для великого господарства, якщо вдасться налагодити своєчасне транспортування такої кількості трав для подальшої заготівлі та зберігання.

Другий варіант. Для невеликих ферм краще підійдуть причіпні кормозбирачі, які також можуть виконувати подрібнення. Вони менш продуктивні (у середньому 30 тонн на годину), але трактор може одночасно буксирувати таке обладнання разом з причепом для перевезення зеленої маси.

Третій варіант. Використання для підбору трав’яної маси прес-підбирача з подрібнювачем. У такому випадку траву відразу пакують у шпагат або сітку. Протягом двох годин тюки транспортують і пакують у стретч-плівку біля місця зберігання.

Четвертий варіант. Найбільш високотехнологічний: прес-підбирач з подрібнювачем і пакувальником підбирає зелену масу, пресує, обв’язує шпагатом або сіткою, а потім упаковує сінаж у широку спеціалізовану плівку 1300-1400 мм. Плівка в цьому випадку створить більш правильні умови для зберігання сінажу, ніж сітка, оскільки забезпечує кращий захист від негативного впливу навколишнього середовища.

У третьому й четвертому методах підбирання зеленої маси використання сітки та (або) стретч-плівки дозволяє пресувати траву прямо в полі, що оптимізує витрати на перевезення в місце зберігання.

Пакування сінажу

Якщо зелена маса для сінажу не була упакована в полі (у рулони зі стретч-плівкою), її пакують у полімерні рукави або трамбують у траншеї, а потім вкривають силосною плівкою. У стретч-плівку також можна запакувати на місці, але потрібно це зробити не пізніше двох годин після тюкування. Найчастіше майданчик під зберігання організовують біля ферми, щоб згодом витрачати менше часу на транспортування корму.

Полімерна упаковка дозволяє якісно герметизувати корм на весь період зберігання. При пакуванні в стретч-плівку або рукави якість сінажу на виході вища, ніж у силососховищах чи курганах. Зелену масу при підборі прес-підбирачем або пакуванні в полімерний рукав вдається запресувати до двох разів щільніше, ніж у ями. При цьому немає бруду, який може бути присутнім при закладці і трамбуванні. Також при машинній упаковці якість стабільніша, оскільки все задається максимально точно, агрегат виконує роботу без халтури, і ви отримуєте якісний сінаж в упаковці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *