Як вигідніше запакувати тюк? Заощаджуємо час та гроші на пакуванні корму Використовуйте системи попереднього різання! Попри збільшення початкових інвестицій на закупівлю обладнання, це окупається у довгостроковій перспективі. Чому і як — читайте далі в статті.

Переваги пакування попередньо порізаних кормів

Для різання рослин, які будуть упаковані в сінов’язальну сітку, шпагат і стретч-плівку прес-підбирачем, використовують спеціальні ножі. Вони закріплені на роторі, який розміщений перед прес-підбирачем. Таким чином, маса, що підбирається, проходить через цю систему попереднього різання, перед тим як потрапити в пресувальну камеру.

Під час пакування необхідно максимально видалити повітря з корму, позбавивши небажаних мікроорганізмів можливості розвиватися. Завдяки тому, що довжина рослин стає меншою після різання, їх вдається упакувати щільніше, в результаті корм буде довше зберігати свою цінність. Ступінь наповнення тюка, що складається з дрібнішого корму, стає вищим. Це робить форму стабільнішою. Такі тюки не деформуватимуться навіть при зберіганні один на одному. А саме такий тип зберігання дозволяє займати менше місця.

Через систему попереднього різання збільшується витрата бензину, проте скорочується витрата пакувального матеріалу з розрахунку на 1 тонну упакованого корму.

Порівняння вартості матеріалів на 1 тонну

Кількість ножів, шт.Без нарізки12-16 ножів23- 32 ножів
Довжина різки, см7 (±0,5см)4 (±0,5см)
Середня маса рулону (залежить від вологості), кг550610680
Сітка + плівка на один рулон, євро3,5
Сітка + плівка на одну тонну, євро6,35,75,1

Переваги у важких тюків перед стандартними є також на етапі транспортування. Так вдається перевезти більше кілограмів корму за раз: тюк займає стільки ж місця, скільки і звичайний, але має більше вмісту всередині. Якщо тюки пакуються на продаж, то покупцям також буде вигідніше купувати їх більш наповненими, тому що в цьому випадку вони можуть заощадити на транспортуванні від складу продавця до господарства.

Якщо фермер готує для своїх тварин суміші з сінажем, а не роздає корм безпосередньо з тюка, тоді використовувати попередньо подрібнену траву простіше. Вона не вимагає додаткового різання і з нею без особливих зусиль справляється будь-який кормозмішувач, сінаж рівномірно розподіляється по всьому об’єму.

Для жуйних тварин природно вживати сіно або солому без попередньої підготовки у вигляді різання. Але, як ми з’ясували, для покращення процесу заготівлі сінажу нарізка має низку переваг. Оптимальною довжиною після різання вважається 4–7 см. Така довжина не порушує процесу травлення і не викликає подразнення стінок рубця.

Резюме

Прес-підбирачі із системами попереднього подрібнення корму коштують дорожче, ніж звичайні, але при цьому вони економлять пакувальні матеріали та спрощують процес кормороздачі. Інвестування в обладнання приносить значну користь фермерському господарству завдяки зниженню витрат на упаковку, логістику та покращення якості годівлі. Результатом залишаться задоволені фермери, які зацікавлені в оптимізації заготівельних робіт та одержанні великої вигоди від пакування своїх кормів.

default

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *