Технології не стоять на місці, і завдяки цьому з’являються обладнання та засоби, з якими відкриваються нові можливості, заготовити корм для тварин виходить швидше, економічніше та набагато ефективніше.

На високопродуктивних молочних фермах кукурудзяний силос займає до 70 % від загального обсягу раціону тварин. Основним методом зберігання кукурудзяного силосу є трамбування подрібненої комбайном кукурудзяної маси вологістю близько 70 %, з наступною герметизацією сховища (траншеї, кургани). Вологість кукурудзи для зберігання необхідно контролювати для уникнення псування продукції, при цьому упаковка відіграє найважливішу роль. Але як індивідуальний фермер може одержати якісний силос? Якісно заготовити, зберігати та використовувати такий корм для 1-3 голів ВРХ проблематично. Але використання сучасного обладнання та технологій дає можливість використовувати якісний корм для ВРХ та для невеликих господарств. Що це за технології?

Для розвитку невеликих фермерських господарств у Рівненській області запущено проєкт “Сімейні молочні ферми” На базі агропідприємства силос пакують за допомогою стаціонарної пакувальної машини LT Master V140, яка формує круглі тюки в агростретч-плівку (Agriflex). Докладніше описано тут. У такому вигляді корм купують індивідуальні фермерські господарства для годівлі худоби. Також вона універсальна і може пакувати сінаж, цукровий жом, пивну дробину.

На Житомирщині є досвід пакування силосу в агростретч-плівку, у тому числі з метою експорту, для пакування використовувалася подібна до конструкції пакувальна машина Orkel (MP2000) із серії мобільних установок-пакувальників для стискання та обмотування органічних матеріалів у круглі тюки. Модель має компактну конструкцію і за кілька хвилин може бути приведена в повну готовність оператором. Усі основні процеси виконує автоматично і може працювати автономно або керуватися трактором. На панелі керування можна вибрати необхідні параметри пакування (від кількості шарів плівки до щільності тюків). Завдяки інноваційній технології компактор MP2000 ідеально підходить для пресування та збереження високоякісного корму з використанням матеріалу Agriflex.

У Європі активно розвинений сектор індивідуальних фермерських господарств, там така упаковка популярніша, ніж в Україні. Нижче наведемо ще кілька прикладів, яка техніка може використовуватися для пакування силосу.

BioMassePresse BMP 2212 mobil

Рулонний прес-підбирач із високопродуктивною комбінацією обмотування. Це німецька машина, яка кріпиться безпосередньо до подрібнювача. Процеси виконуються одним оператором, кукурудза видмухується прямо з подрібнювача в прес-підбирач і пакується в круглі тюки за одну операцію. Під час роботи обладнання буксується та завантажується самохідним кормоприбиральним комбайном Claas Jaguar 840, який впорскує зі свого силосупроводу подрібнену кормову масу. Щільні й добре обмотані рулони викочуються для подальшого збирання навантажувачами з колючими захватами.

Agronic MR 1210 MultiBaler mobile

Пакувальник рулонного типу від фінського виробництва Agronic. Це високопродуктивна та популярна у світі модель, яка буксирується за допомогою трактора. Досить багатофункціональна машина із міцною конструкцією. Прес-підбирач AGRONIC MR 1210 MultiBaler, розроблений для вимогливих користувачів, забезпечує високоефективний процес пресування. Машина була розроблена на основі технічного досвіду та навичок, що робить її надзвичайно міцною та дозволяє випускати рулони високої якості.

Особливості тюків:

Мобільний варіант Agronic MR1210 MultiBaler обертає 40–50 рулонів на годину та використовується у комбінації з кормозбиральним комбайном. Це дозволяє суттєво скоротити витрати на логістику. А додаткові налаштування роблять машину ще функціональнішою.

Для роботи з цими рулонними прес-підбирачами чудово підійде агростретч-плівка Afriflex. Вона еластична, багатошарова і не рветься на високих швидкостях. Протягом тривалого часу здатна утримувати тюки з високою щільністю пресування. Для безкоштовної консультації щодо пакувальних матеріалів рекомендуємо звернутися до нашого менеджера.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *