Що треба знати про заготівлю силосу?

Заготівля силосу — це кропіткий та тривалий процес. На кожному етапі фермер має слідкувати за якістю сировини, ретельно добирати та перевіряти його на відповідність параметрам якості. Важливо правильно виконувати заготівлю.

Іноді виявити псування корму можна одразу. Силос неприємно пахне, тьмяніє та часто уражений пліснявою та грибком. Для того щоб зрозуміти, відповідає корм стандартам, у лабораторії проводять експертизу за кількома параметрами.

Молочна, оцтова та масляна кислоти, а також аміак та етиловий спирт мають бути в допустимому співвідношенні. У такому випадку силос буде довше зберігати корисні властивості.

Корисні мікроелементи, які з’являються під час ферментації, позитивно впливають на силос. В результаті рогата худоба отримає більше ферментів, необхідних для організму.

Що пакують у сінов’язальну сітку?

У сітку для сінажу пакують:

 • тюки з соломою — сухе стебло зернових культур, яке залишається після молотьби;
 • сіно — траву, висушену до вологості 18-20 %;
 • сінаж — траву, підв’ялену довологості 50-55 %;
 • силос — подрібнену зелену масу з зерном кукурудзи чи трави, вологість якої 60-75 %.

Коли купують сітку сінов’язальну в Україні?

Сітку зазвичай купують у період із травня по вересень.

Навесні її треба придбати для сіна, тому що траву починають косили лише в кінці квітня. За сезон косять 3-4 рази з інтервалом 3 тижні. Із кожним покосом урожай менший за попередній.

Починаючи з липня, купують сітку ті, хто збирає солому (для корму, підстилки, опалення, виробництва палива тощо). Якщо погода не дуже дощова, солома може лежати в полі достатньо довго, часто її збирають вже після закінчення збору врожаю зерна.

Які типи машин можуть пакувати сіткою?

Більшість рулонних прес-підбірників підтримують можливість працювати як зі шпагатом, так із сіткою.

Яких параметрів має бути рулон сітки?

Рулон сінов’язальної сітки має наступні основні параметри: ширина та довжина сітки.

Намотування може бути від 2000 до 4600 метрів. Найбільш популярним в Україні є рулон із намотуванням 3000 м. Такий рулон підійде для більшості рулонних прес-підбірників та дозволить запакувати на 50 % більше тюків без зупинки на заміну сітки, ніж з рулоном на 2000 м. Рулони з намотуванням 4600 м мають вагу до 50 кг, і оператору важче його змінювати, а діаметр такого рулону підійде не для кожного прес-підбірника.

Ширина рулону залежить від розміру пресувальної камери підбірника, котрий його формує. В Україні в 95 % випадків використовують рулонні прес-підбірники, які дають ширину рулону до 120 см. Для таких пресів сітка має ширину 123-125 см, тому що при обмотуванні створює натяг, і сітка в камеру заходить шириною 120 см. Відповідно, оптимальними параметрами рулону є ширина 123 см, з намотуванням 3000 м.

На що впливає діаметр тюка?

За типом камери, в якій і формується рулон, прес-підбірники поділяють на такі:

 • із фіксованою камерою — діаметр рулону незмінний, у більшості моделей дорівнює 120 см;
 • із змінною камерою — діаметр рулону змінюється від 1,0 м до 2,05 м, в Україні частіше використовують до 1,5 м.

Діаметр тюка безпосередньо впливає на витрати сітки: на тюк діаметром 1,5 м знадобиться на 8 % більше сітки, ніж з діаметром 1,2 м. Окрім того, чим більшим є діаметр тюка, тим більша сила необхідна для його утримання. Отже, для більшого тюка треба використовувати сітку з більшим показником сили розриву (міцності). Якщо сітка недостатньо міцна, доведеться збільшити кількість шарів при пакуванні, що, в свою чергу, збільшить вартість упаковки.

Сітка Manuagri дозволяє пакувати тюки діаметром до 1,8 м.

Скільки обертів достатньо зробити?

Кількість обертів залежить від:

 • якості сітки;
 • щільності пресування (регулюється налаштуваннями друкування);
 • діаметра тюка.

Пакуючи сіткою Manuagri сіно без подрібнення, можна встановити прес на мінімальну кількість обертів (2-2,5), для соломи доведеться додати ще 1-1,5 оберти.

Скільки тюків можна обв’язати, використавши один рулон сітки Manuagri?

Вихід тюків залежить від кількості шарів сітки та діаметра рулону. Але витрати сітки на 1 рулон можна розрахувати за формулою:

L = D * 3.14 * N,

де: L — довжина сітки, що необхідна для упаковки одного рулону,

D — діаметр рулону,

N — кількість шарів сітки.

Таким чином, для рулону 1,5 м при 2,5 обертах треба 12 м.
Відповідно, в даному випадку з рулоном сітки Manuagri 3000 м отримаємо 250 тюків.

Усе ще враховуєте тільки ціну рулону?

Ціна рулону не є показником вартості обмотки одного тюка.

Метраж, вказаний на упаковці в деяких виробників, не завжди відповідає заявленому.

Треба рахувати вихід тюків з одного рулону при налаштуваннях прес-підбірника, який використовується в господарстві.

Знаючи вихід тюків з рулону, можна порахувати вартість обмотування одного тюка.

Вартість рулону сітки / Кількість обмотаних тюків = Ціна сітки на 1 тюк.

Сітка Manuagri має фактичну довжину рулону 3000 м, що відповідає заявленій.

У багатьох випадках, використовуючи нашу сітку, можна зменшити кількість обертів до мінімуму, відповідно, підвищити кількість обв’язаних тюків із одного рулону та зменшити витрати на упаковку.

Шпагат для тюків дешевше?

Порівняймо вартість обмотування сіткою та шпагатом для тюкування сіна.

Для обмотування рулону 1,5 м при 2,5 оборотах необхідно 12 м сітки, шпагату знадобиться 48 м. Вартість обмотування сіткою: 127Е / (3000 м рулон / 12 м) = 0,5Е / тюк, шпагатом: 12Е / (3000 м бухта / 48 м) = 0,192 / тюк. Шпагат виходить дешевше, але це тільки вартість матеріалів. Що треба враховувати ще?

Коли камера прес-підбірника заповнена сіном, прес зупиняється та виконує обмотування рулону з сіткою. Цей час складає близько 15 секунд, а під час роботи зі шпагатом — близько 60 секунд. Продуктивність прес-підбірника під час роботи з сіткою — 40 тюків на годину, для обмотування шпагатом на 1 тюк треба на 45 секунд більше. Щоб обв’язати таку ж кількість тюків на шпагаті, знадобиться на 30 хвилин більше.

Обмотка з сіткою виконується в 1,5 рази швидше, а це заощаджує пальне, оплату праці, економить на амортизаційних витратах на тракторі та прес-підбірнику.

Чому сітка вигідніша за шпагат?

Якщо додати всі витрати, то вартість обмотування сіткою та шпагатом буде тотожною, але робота при під час використання сітки буде займати в 1,5 рази менше часу. Таким чином, ціна шпагату для тюків разом з іншими витратами буде вище, ніж при використанні сітки на тих же умовах.

Що можна зберігати в рукаві?

В полімерних рукавах можна зберігати сухе та вологе зерно, сінаж, силос, жом, пивну дробину.

Яка вартість зберігання зерна в рукаві?

Зберігаючи зерно в рукавах затрати присутні лише при закупівлі рукавів та пакуванні, що в сумі складатиме близько 1% від вартості зерна, незалежно від того зерно буде зберігатись 1 місяць чи 12.

Ціна рукава для зерна найчастіше нижча, ніж вартість оренди елеватора на сезон.

Вигідно зберігати зерно в рукавах?

Ціна зберігання зерна на елеваторі може становити 20-30% відсотків від його вартості (транспортування, прийомка, доробка, зберігання, відвантаження). У той же час вартість зберігання в рукавах для пакування зерна включає тільки витрати на матеріал і покриття витрат на процес пакування (що в цілому в рази нижче, ніж при використанні елеветоров), витрати на зберігання відсутні.

В чому суть технології зберігання зерна в рукаві?

Технологія полягає в герметичному паковання, в процесі якого кисень, що залишився в рукаві, перетворюється на вуглекислий газ (в результаті процесів життєдіяльності упакованого продукту всередині рукава). В результаті чого створюється атмосфера, в якій не можуть існувати комахи і грибок.

Скільки часу зерно може зберігатися в рукаві?

Термін зберігання залежить від вологості зерна. Орієнтовні терміни нижче:

Тип зерна

Термін зберігання

Соя-кукурудза-пшеница 12% Соняшник 11%

до 12 місяців

Соя-кукурудза-пшениця 14%-16% Соняшник 11%-14%

до 6 місяців

Соя-кукурудза-пшениця > 16% Соняшник> 14%

1-2 місяці

Ви можете придбати поліетиленові рукава без прив’язки до цих даних, але обов’язково враховуйте їх на етапі використання, щоб своєчасно дістати зерно, сою, кукурудзу або соняшник з упаковки.

Що таке силос?

Силос — це законсервований основний корм для жуйних тварин. Консервація відбувається за рахунок молочнокислого бродіння (виділенням молочної кислоти) та відсутносі доступу кисню В Україні силосують кукурудзу та трави. Трави в зв’язку з меншим вмістом цукру силосуються важче ніж кукурудза. В народі засилосовані трави називають сінаж, але це не зовсім правильно.

Чи обов’язково накривати силос?

Якщо втрати верхнього шару 50-70 см влаштовують господарство тоді силос можна не накривати. Так робили якихось 20-30 років тому. У деяких господарствах так роблять і зараз.

Всі хто вміє рахують витрати використовують силосну плівку для укриття корму. Завдяки герметизації крайніх шарів (верх, боки) можна досягти мінімальних втрат корму.

Процес силосування відбувається за наявності таких основних умов: вологість – не більше 70 %, наявність оптимальної кількості цукру для молочнокислого бродіння, яке відбувається за анаеробних умов (відсутність кисню). Перекрити доступ кисню можливо використовуючи силосні плівки.

Купити силосну плівку в Україні від європейського виробника можна на нашому сайті або за телефоном +38 044 344 38 14.

«Вакуумна» ультратонка плівка. Навіщо платити більше?

По технології вкриття потрібно використовувати 2 плівки (основну 150 мкм та вакуумну 40 мкм). Для чого використовується тонка (40 мкм) так звана «вакуумна плівка», чи варто додатково витрачатись на неї?

При вкритті силосу потрібно максимально швидко та з мінімальними залишками повітря під плівкою накрити яму чи курган. Як відомо молочнокисле бродіння відбуваються за відсутності кисню, тому там, де буде його надлишок, отримаємо втрати. Призначення ультратонкої «вакуумної» плівки — допомагти виконати герметизацію якісно. Її структура дозволяє максимально точно повторити нерівності в верхньому шарі, які виникають при трамбуванні, а в процесі ферментації (коли створюється вакуум) плівка щільно притискається до корму втримуючи цей вакуум. При експлуатації ями плівку поступово відкривають, основна (біль жорстка плівка) піднімається на більшу площу ніж тонка (вакуумна). В цьому випадку знову виручає тонка, яка краще забезпечує герметизацію.

Якщо використовувати одну плівку (основну, яка має виконувати функцію захисту від впливу зовнішнього середовища), досягти щільного покриття досить складно.

Тому й використовують 2 плівки – основну ( 150 мкм) для захисту від впливу зовнішнього середовища та вакуумну (40 мкм) для якісної герметизації.

Не значна «економія», яку отримують купуючи тільки основну плівку, як правило, не виправдана, так як призводить до втрат корму та збільшення трудозатрат на вкриття. Ціна тонкої силосної плівки нижче, ніж можливі втрати корму та зниження його якості через її відсутність.

Чорно-біла, чорна чи зелено-чорна?

Для захисту верхнього шару корму використовують плівки товщиною 120-150 мкм. Плівки виготовляють в чорно-білому варіанті, чорному чи зелено–чорному варіанті.

Для чого потрібна чорно-біла плівка?

Плівка з верхнім білим шаром, завдяки здатності білого кольору краще відбивати сонячні промені, має такі основні переваги над іншими варіантами:

 • більша стійкість до ультрафіолету — довший термін експлуатації;
 • верхній шар силосу менше нагрівається

Якщо про термін експлуатації все зрозуміло, тоді що дозволяє верхньому шару корму менше нагріватися?

Різниця температур між силосом та навколишнім середовищем в процесі закладки може бути 15-20 °C., в процесі ферментації не має перевищувати 10 °C. За сонячної погоди, мабуть, в кожного була можливість порівняти різницю температур, доторкнувшись до двох поверхонь (чорної та білої). Можна відчути велику різницю навіть не використовуючи приборів для вимірювання. підвищення температури силосу на 8 °C призводить до втрат більше 12 мКал енергії, що в результаті призводить до втрати до 1 л молока на кожні 100 кг силосу.

Де ще можна використовувати силосную плівку?

Крім вкриття силосу та сінажу в ямах та курганах плівкою можна вкривати жом з цукрових буряків, використовувати для покриття тимчасових укриттів (т.к плівка має захист від ультрафіолету), влаштування тимчасових водосховищ ( плівка достатньо міцна та еластична). В будівництві: коли потрібно покрити великі площі одним куском (один з стандартних розмірів плівка — 1000 м²) . Тому краще купити силосну плівку з запасом, щоб вам точно вистачило матеріалів для укриття ями, курганів чи траншеї. Якщо матеріал залишиться, він точно буде використаний в подальшому.

Яку площу можна вкрити одним полотном плівки?

Одним з стандартних розмірів плівки (20 м шириною і 50 м довжиною) можна вкрити площу 1000 м². Для замовлення доступні розміри довжино до 300 м.

Що пакують в агрострейч плівку?

В 98 % відсотках випадків в агрострейч пакують сінаж (пров’ялені до вологості 50–55 % кормові трави). Консервація відбувається не за рахунок молочнокислого бродіння, як в силосі. Корм максимально зберігає свої показники поживності. Сінаж з однієї й тої ж трави буде в 2-3 рази пожинівше, ніж силос.

Іноді в стретч для пакування рулонів пакують силос і жом цукрових буряків.

Яку пакувальну машину можливо використовувати для Agrifleх?

Плівка Агрифлекс може використовуватися на будь якому обладнанні призначеному для пакування тюків плівкою, в т.ч. на високошвидкісних обмотчиках.

Яке обладнання потрібне що почати використовувати технологію «сінаж в упаковці»?

На кожному господарстві є майже все необхідне обладнання: трактор, косилка, валкувач, прес-підбирач, прицеп для транспортування рулонів. Найпростіший варіант такого обладнання буде коштувати до 5000 Є (Metal Fach Польща) .

Скільки зберігається запакований агростретчем тюк?

Запаковані в плівку для рулонів сіна тюки (круглі або квадратні) без проблем зберігаються на відкритому майданчику 1 рік і більше.

Маючи яку кількість поголів’я вигідно використовувати агрострейч плівку?

Використання стретч плівки можливе маючи поголів’я ВРХ від 20 голів (відкрити тюк бажано згодувати за 1-2 дні).

Якщо кількості або продуктивності техніки для заготівлі сінажу в стертч плівку недостатньо (великий об’єм заготівлі), цей метод можна використовувати як резервний:

 • коли яма заповнена, а зелена маса в полі ще є;
 • коли об’єм заленої маси недостатній для закладки в яму;
 • коли погодні умови не дозволяють за відведений час заповнити яму чи курган;
 • для заготівлі тваринам на відгодівлі.

Для економії рекомендуємо купувати агрострйч від виробника без посередників.

В яку кількість слоїв плівки рекомендовано обмотувати тюк?

Рекомендовано обмотувати в 4-6 слоїв. В Україні частіше використовують 4 слої. Кисневого бар’єру плівки Агрофлекс достатньо для забереження корму.

Скільки тюків можливо обмотати одним рулоном плівки?

Одного рулону пакувальної плівки в середньому вистачає на 25 тюків в 4 шари.

На скільки тюків вистачає рулону плівки Агрифлекс розміром750 мм 25 мкм?

Вихід тюків з рулону залежить від налаштувань обмотувача (кількість слоїв, натяг плівки). Середній вихід 25 тюків з одного рулону агростретч плівки Агрифлекс у 4 шари.

Сінажна стретч плівка це вигідно?

Використовуючи стретч плівку для пакування сінажу, можна отримати економію на кормах 10-20 %. Збалансований раціон з сінажем ,що зберігався в агро стретч плівці, дає приріст надоїв або живої маси для тварин на відгодівлі. Якісний корм — здорові тварини.

Заготовка силоса — это кропотливый и длительный процесс. На каждом этапе фермер должен следить за качеством сырья, тщательно подбирать и проверять его на соответствие параметрам качества. Важно правильно выполнять работу по заготовке.

Иногда выявить порчу корма можно моментально. Силос неприятно пахнет, приобретает темную окраску и часто имеет плесень и грибок. Для того чтобы понять, соответствует ли корм стандартам, в лаборатории проводят анализ по нескольким параметрам.

Молочная, уксусная и масляная кислоты, а также аммиак и этиловый спирт должны быть в допустимых нормах. В таком случае силос будет дольше сохранять полезные свойства.

Полезные микроэлементы, которые появляются во время ферментации, положительно сказываются на силосе. В дальнейшем рогатый скот получит больше ферментов, необходимых для организма.

В сетку пакуют: 

 • тюки с соломой — сухие стебли зерновых культур, которые остаются после обмолота;
 • сено — траву, просушенную до влажности18-20 %;
 • сенаж — траву, подвяленную до влажности 50-55 %;
 • силос — измельченную зеленую массу с зерном кукурузы или травы, влажность которой 60-75 %.

Сетку обычно покупают с мая по сентябрь.

Весной покупают под сено, поскольку траву начинают косить в конце апреля. За сезон косят 3-4 раза с интервалом 3 недели. С каждым покосом урожай меньше предыдущего.

С июля начинают покупать сетку те, кто подбирает солому (для корма, подстилки, отопления, производства топлива и т.д.). Если погода не очень дождевая, солома может лежать в поле достаточно долго, часто ее собирают уже после окончания сбора урожая зерна.

Большинство рулонных пресс-подборщиков поддерживают возможность работать как со шпагатом, так и с сеткой.

Рулон имеет следующие основные параметры: ширина и длина сетки.

Намотка может быть от 2000 до 4600 метров. Наиболее популярными в Украине являются рулоны с намоткой 3000 м. Такой рулон подойдет для большинства рулонных пресс-подборщиков и позволит запаковать на 50 % больше тюков без остановки на замену сетки, чем с рулоном 2000 м. Рулоны с намоткой 4600 м имеют вес до 50 кг, и оператору тяжелее его менять, а диаметр такого рулона подойдет не к каждому пресс-подборщику.

Ширина рулона зависит от размера прессовальной камеры подборщика, который его формирует. В Украине в 95 % случаев используют рулонные пресс-подборщики, дающие ширину рулона до 120 см. Для таких прессов сетка имеет ширину 123-125 см, так как при обмотке создается натяжение, и сетка в камеру заходит шириной 120 см. Следовательно, оптимальными параметрами рулона является ширина 123 см и намотка 3000 м.

По типу камеры, в которой и формируется рулон, пресс-подборщики разделяют на:

 • с фиксированной камерой — диаметр рулона постоянный, в большинстве моделей 120 см;
 • с заменяемой камерой — диаметр рулона меняется от 1,0 м до 2,05 м, в Украине чаще используют до 1,5 м.

Диаметр тюка напрямую влияет на расход сетки: на тюк диаметром 1,5 м понадобится на 8 % больше сетки, чем при диаметре 1,2 м. Кроме этого, чем больше диаметр тюка, тем большая сила понадобится для его сдерживания. Итак, для большего тюка нужно использовать сетку с большим показателем силы разрыва (прочности). Если сетка недостаточно прочная, придется увеличивать количество слоев при упаковке, что, в свою очередь, увеличит стоимость упаковки.

Сетка Manuagri позволяет упаковывать тюки диаметром до 1,8 м.

Количество оборотов зависит от:

 • качества сетки;
 • плотности прессования (регулируются настройками печати);
 • диаметра тюка.

Упаковывая сеткой Manuagri сено без измельчения, можно установить пресс на минимальное количество оборотов (2-2,5), под солому понадобится добавить еще 1-1,5 оборота.

Выход тюков зависит от количества слоев сетки и диаметра рулона. Но расход сетки на 1 рулон можно посчитать по формуле:

L = D * 3.14 * N,

где: L — длина сетки, необходимая для упаковки одного рулона,

D — диаметр рулона,

N — количество слоев сетки.

Таким образом, для рулона 1,5 м при 2,5 оборотах надо 12 м.
Следовательно, в данном случае с рулоном сетки Manuagri 3000 м получим 250 тюков.

Цена рулона не является показателем стоимости обмотки одного тюка.

Метраж, указанный на упаковке у некоторых производителей, не всегда соответствует заявленному.

Нужно считать выход тюков с одного рулона при настройках пресс-подборщика, который используется в хозяйстве.

Зная выход тюков с рулона, можно посчитать стоимость обмотки одного тюка.

Стоимость рулона сетки / Количество обмотанных тюков = Цена сетки на 1 тюк.

Сетка Manuagri имеет фактическую длину рулона 3000 м, что соответствует заявленной.

Во многих случаях, используя нашу сетку, можно уменьшить количество оборотов до минимума, соответственно, повысить количество обмотанных тюков с одного рулона и уменьшить затраты на упаковку.

Сравним стоимость обмотки сеткой и шпагатом.

Для обмотки рулона 1,5 м при 2,5 оборотах нужно 12 м сетки, шпагата понадобится 48 м. Стоимость обмотки сеткой: 127Е / (3000 м рулон / 12 м) = 0,5Е / тюк, шпагатом: 12Е / (3000 м бухта / 48 м) = 0,192 / тюк. Шпагат получается дешевле, но это только стоимость материалов. Что нужно учитывать еще?

Когда камера пресс-подборщика заполнена сеном, пресс останавливается и выполняет обмотку рулона с сеткой. Это время составляет около 15 секунд, а при работе со шпагатом — около 60 секунд. Производительность пресс-подборщика при работе с сеткой — 40 тюков за один час, для обмотки шпагатом на 1 тюк нужно на 45 секунд больше. Чтоб обмотать такое же количество тюков на шпагате, понадобится на 30 минут больше.

Обмотка с сеткой выполняться в 1,5 раза быстрее, а это дает экономию топлива, оплаты труда рабочих, экономию на амортизационных расходах на тракторе и пресс-подборщике.

Если суммировать все расходы, то стоимость обмотки сеткой и шпагатом будет равной, но работа при использовании сетки будет занимать в 1,5 раза меньше времени.

В рукавах можно хранить сухое и влажное зерно, сенаж, силос, жом, пивную дробину.

Если хранить зерно в рукавах, то затраты будут лишь на этапе  закупки и упаковывания, что в сумме составляет менее 1 % от стоимости зерна, независимо от того, будет храниться зерно 1 месяц или 12.

Цена хранения зерна на элеваторе может составлять 20–30 % от его стоимости (транспортировка, приём, доработка, хранение, разгрузка). В то же время стоимость хранения в рукавах включает только расходы на материал и покрытие затрат на процесс упаковки (что в целом в разы ниже, чем при использовании элеветоров), затраты на хранение отсутствуют.

Технология заключается в герметичном паковании, в процессе которого кислород, что остался в рукаве, превращается в углекислый газ (в результате процессов жизнедеятельности упакованного продукта внутри рукава). В результате чего создаётся атмосфера, в которой не могут существовать насекомые и грибок.

Срок хранения зависит от влажности зерна. Ориентировочно сроки указаны ниже:
 
Тип зерна Срок хранения
Соя-кукуруза-пшеница 12%  Подсолнух 11% до 12 месяцев
Соя-кукуруза-пшеница 14%-16% Подсолнух 11%-14% до 6 месяцев
Соя-кукуруза-пшеница  > 16%   Подсолнух> 14% 1-2 месяцев

Силос — это законсервированный основной корм для жвачных животных. Консервация происходит за счет кисломолочного брожения (выделения молочной кислоты) и отсутствия доступа кислорода. В Украине производят силосование кукурузы и травы. Травы в связи с меньшим содержанием сахара силосовать труднее, чем кукурузу. В народе силосованные травы называют сенаж, но это не совсем правильно.

Если потеря верхнего слоя 50–70 см устраивает хозяйство, тогда силос можно не укрывать. Так делали еще каких-то 20–30 лет назад. В некоторых хозяйствах так делают и сейчас.

Все, кто умеет считать расходы, используют силосную плёнку для укрытия корма. Благодаря герметизации крайних слоёв (верх, бока) можно достичь минимальных потерь корма.

Процесс силосования происходит при наличии определённых условий: влажность —  не больше 70 %, наличие оптимального количества сахара для кисломолочного брожения, которое происходит при анаэробных условиях (отсутствии кислорода). Перекрыть доступ кислорода помогает силосная плёнка.

По технологии укрытия нужно использовать две плёнки (основную 150 мкм и вакуумную 40 мкм). Для чего используется тонкая (40 мкм) так называемая «‎вакуумная плёнка»‎, стоит ли она дополнительных трат?

При укрытии силоса нужно максимально быстро и с минимальными остатками воздуха под плёнкой укрыть яму или курган. Как известно, кисломолочное брожение происходит при отсутствии кислорода, поэтому там, где он будет в остатке, произойдут потери. Предназначение ультратонкой «‎вакуумной»‎ плёнки — помочь сделать герметизацию качественно. Её структура позволяет максимально точно повторить неровности в верхнем слое, которые возникают при трамбовании, а в процессе ферментации (когда создаётся вакуум) плёнка плотно прижимается к корму, удерживая этот вакуум. При эксплуатации ямы плёнку постепенно открывают, и основная (более плотная) поднимается на большую площадь, чем тонкая (вакуумная). В этом случае снова выручает тонкая плёнка, которая лучше обеспечивает герметизацию.

Если использовать одну плёнку (основную, которая должна выполнять функцию защиты от воздействий окружающей среды), достичь плотного покрытия достаточно сложно.

Поэтому используют 2 плёнки — основную (150 мкм) для защиты от воздействий окружающей среды и вакуумную (40 мкм) для качественной герметизации.

Незначительная «‎экономия»‎, которую получают покупая только основную плёнку, как правило, не оправдана, так как приводит к потере корма и увеличению трудозатрат на укрытие.

Для защиты верхнего слоя корма используют плёнки толщиной 120-150 мкм. Плёнку производят в чёрно-белом варианте, чёрном или зелёно-чёрном варианте. 

Для чего нужна чёрно-белая плёнка? 

Плёнка с верхним белым шаром, благодаря способности белого цвета лучше отражать солнечные лучи, имеет такие преимущества перед другими вариантами:

 • большая стойкость к ультрафиолету — более долгий срок эксплуатации;
 • верхний слой силоса меньше нагревается.

Если про срок эксплуатации всё понятно, тогда что позволяет верхнему слою корма меньше нагреваться?

Разница температур между силосом и окружающей средой в процессе закладки может быть 15–20 °C, а в процессе ферментации не должна превышать 10 °C. Во время солнечной погоды, наверное, у каждого была возможность сравнить разницу температур, прикоснувшись к двум поверхностям (чёрной и белой). Можно почувствовать огромную разницу даже без использования специальных приборов. Повышение температуры силоса на 8 °C приводит к потере более 12 кКал энергии, что в результате приводит к потере до 1 л молока на каждые 100 кг силоса.

Помимо укрытия силоса и сенажа в ямах и курганах, плёнкой можно покрывать жом из сахарной свеклы; использовать для покрытия временных укрытий (т.к. плёнка имеет защиту от ультрафиолета); для создания временных водохранилищ (плёнка достаточно плотная и эластичная). В строительстве её используют тогда, когда нужно покрыть большую площадь одним куском (один из стандартных размеров плёнки — 1000 м²).

Одним из стандартных размеров плёнки (20 м в ширину и 50 м в длину) можно укрыть площадь до 1000 м². Для заказа доступны размеры длиной до 300 м. 


В 98% случаев в агрострейч пакуют сенаж (провяленные до влажности 50–55 % кормовые травы). Консервация в большей мере происходит не за счёт молочнокислого брожения, как в силосе. Корм максимально сохраняет свои показатели питательности. Сенаж из одной и той же травы будет в 2-3 раза питательнее, чем силос.

Иногда в стретч пакуют силос и жом сахарной свеклы.

Плёнка Агрофлекс может использоваться на любом оборудовании, предназначенном для упаковывания тюков плёнкой, в т.ч. на высокоскоростных обмотчиках.

В каждом хозяйстве есть почти всё необходимое оборудование: трактор, косилка, ролик, пресс-подборщик, прицеп для транспортировки рулонов. Самый простой вариант такого оборудования будет стоить до 5000Є (Metal Fach Польша).

Упакованные тюки (круглые или квадратные) без проблем хранятся на открытой площади 1 год и больше.

 

 

Использование стретч плёнки уместно, если поголовье от 20 (открытый тюк желательно скормить за 1-2 дня).

Если количества и продуктивности техники для заготовки сенажа в стретч плёнку недостаточно (большой объем заготовки), этот метод можно использовать как резервный:

 • когда яма заполнена, а зеленая масса в поле ещё есть;
 • когда объёма зелёной массы недостаточно для закладки в яму;
 • когда погодные условия не позволяют за отведенное время заполнить яму или курган;
 • для заготовки животным на откорме.

Рекомендовано обматывать тюк в 4-6 слоёв. В Украине чаще используют 4 слоя. Кислородного барьера плёнки Агрофлекс достаточно для сохранения корма. 

В среднем это 25 тюков в 4 слоя.

Выход тюков из рулона зависит от настроек пресс-подборщика (количество слоёв, натяжение плёнки). В среднем получается 25 тюков из одного рулона агрострейч плёнки Агрифлекс при обматывании в 4 слоя.

Используя стретч плёнку для упаковки сенажа, можно экономить на кормах 10–20 %. Сбалансированный рацион с сенажом, что хранился в агрострейч плёнке, даёт прирост надоев и прирост живой массы для животных на откорме. Качественный корм — здоровые животные.

Потрібна консультація?
Заповніть форму і ми з вами зв’яжемося:

   Потрібна консультація?
   Заповніть форму, і ми з вами зв’яжемося.

    Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта.
    Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
    Принять