Жом – це подрібнений корм для худоби з коренеплодів цукрових буряків. Містить велику кількість вуглеводів та води. Часто використовується у свіжому вигляді для годування тварин та підходить для пакування в полімерні рукави, силосні траншеї та стретч-плівку. У буряковому жомі більше енергії, ніж у кукурудзяному силосі, і він краще перетравлюється, що дає певні переваги для згодовування. Продукт має високу поживну цінність та привабливий для інвестицій в Україні. Щороку в країні збирають мільйони тонн цукрових буряків. Це величезний потенціал для стабільного прибутку завдяки своїй економічності та ефективності.

Полімерні рукави допомагають зберегти основні поживні властивості сирого жому та продовжити термін зберігання заготовок. Це швидкий та ефективний спосіб упакувати корм просто неба, захищаючи продукцію від негативного впливу зовнішніх факторів. Полімерний рукав має високу міцність на розрив та еластичність, є відмінною альтернативою елеваторам та силосним сховищам, дозволяє зберігати оптимальну кількість корму та мінімізує втрати.

Особливості та переваги

Буряковий жом – популярний продукт у Європі. Щорічно ЄС одержує близько 8 млн тонн. В Україні цукровий жом активно реалізують спеціалізовані заводи та підприємства. При дотриманні правил зберігання корму в полімерних рукавах його можна використовувати протягом усього року. Це безпечно та вигідно. Міжнародні дослідження показують, що безпека сінажу і силосу в рукавах вища, ніж у траншеї. Це відбувається завдяки анаеробному середовищу всередині упаковки, яке не дозволяє активно розвиватися бактеріям і псувати поживну масу. Процес консервації відбувається відразу після наповнення рукава, зі зниженням рівня pH. Втрати за такої упаковки невеликі (1-8 %). При ферментації температура вологого корму всередині не перевищує 30 °C, що сприяє перетравлюваності компонентів і знижує рівень втрати енергії маси.

Особливості та переваги пакування жому в полімерні рукави:

Полімерні мішки можна заповнити та розмістити в безпосередній близькості до господарства, а підготовка площі для зберігання не займає особливого часу.

Особливості сирого жому для пакування в полімерні рукави:

Кормова цінність сирого жому порівняно з кукурудзяним силосом

Суха речовина, %Чиста енергія лактація, МДж/кг СВЦукор, г/кг СВСира клітковина, г/кг СВПеретравність
органічної речовини, %клітковини, %
Жом227,4312088687
Кукурудзяний силос356,4152017363

Найчастіше кінцевим споживачем бурякового жому є ВРХ. Вартість свіжого стисненого жому (22 % СВ) – близько 400 грн/тонну. Це вигідний і порівняно дешевий корм, особливо якщо поблизу є цукровий завод. Такий корм дешевший, якщо порівняти з кукурудзяним силосом, і при цьому має високі поживні та енергетичні показники.

Пакування силосу в рукав дорожче за пакування сирого жому. Для наповнення рукава жомом може підійти навіть пакувальна машина для зерна, що також економічно вигідно.

Для порівняння наводимо собівартість корму за роздрібними цінами від підприємств, що займаються заготівлею та продажем кормів в Україні (силос і жом у рукавах):

Силос кукурудзяний (у полімерному рукаві)2800 грн/т
Сирий жом (у полімерному рукаві)1000 грн/т

Процес пакування вологого корму в полімерний рукав

Пакування в рукав може здійснюватися навіть за допомогою зернопакувальної машини. Істотної різниці між пакуванням зерна та жому немає. Наповнений мішок відразу герметизується і готовий до зберігання. Корм витягується за потреби протягом усього року.

Рекомендується виміряти наповнення в рукави за допомогою спеціальних лінійок. Це дозволяє не вийти за межі та максимально заповнити рукави. Усі необхідні дії щодо наповнення виконує один оператор, який відповідає за трактор та пакувальник. Додатково задіяна машина для доставки жому на місце пакування та навантажувач з ковшем для завантаження жому в бункер.

Один заповнений вологим жомом полімерний мішок може досягати ваги 160-170 тонн. Вилучення корму здійснюється досить просто завдяки зручній конструкції матеріалу, що дозволяє відкривати площу до двох метрів і таким чином не шкодити упаковці в цілому. Це дуже корисно влітку, коли корм під впливом повітря швидко окислюється.

Використовуючи таку технологію зберігання жому, господарства збільшують надої та поїдання корму ВРХ. Полімерні мішки високої європейської якості Манупакеджинг Україна забезпечать максимальний результат зберігання бурякового жому. Для детальної інформації та консультації щодо застосування цього пакувального матеріалу у вашому господарстві рекомендуємо звернутися до нашого менеджера за тел.: +38 (067) 484-58-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *