Побічний продукт виготовлення цукру — жом — чудово підходить як корм для тварин на фермах. Але без висушування або правильних умов зберігання він швидко псується. Висушування в брикети — непоганий, але енергозатратний варіант. До того ж при цьому втрачається поживна цінність корму.

Вологий жом цукрових буряків можна упаковувати трьома способами для подальшого зберігання:

Переваги тюкування жому цукрового буряку з агрострейч плівкою

При використанні агрострейч для зберігання корму:

  1. Уникаєте небезпечних аеробних процесів, оскільки контакт жому з повітрям до пакування мінімальний Згубна мікрофлора не встигає почати розмножуватися, навіть якщо якимось чином потрапила в продукт.
  2. Жом буде раніше готовий до згодовування, як порівняти з двома іншими технологіями зберігання: полімерним рукавом і силосною плівкою.
  3. Відкриття одного тюка жодним чином не впливає на решту заготовленого корму. При цьому навіть в середньому за розміром господарстві один тюк тварини з’їдять максимум за два-три дні.
  4. Відносно невеликі розміри і вага тюка дозволяють простіше його транспортувати до тварин і змінювати розташування для зберігання, якщо з якихось причин це буде необхідно.
  5. Навіть при тривалому зберіганні корм всередині агрострейч-плівки залишається високої якості незалежно від пори року. Ми рекомендуємо використовувати його протягом року після пакування, максимум — зберігати до 18 місяців.

Хочете дізнатися більше про силосування бурякового жому в агрострейч? Напишіть або зателефонуйте нам, щоб ми розповіли більше про цю технологію.

Що краще: тюк або траншея?

Буряковий жом в тюках при правильному дотриманні технології пакування перевершує за якістю аналогічний продукт із силосної ями. Важливими чинниками, які впливають на якість корму, є ступінь трамбування і герметичність. Щільність, з якою корм упаковується в пресі, вища і рівномірніша, ніж при трамбуванні в ямі, а герметичність забезпечує плівка, яка щільно прилягає до тюка, створюючи надійний кисневий бар’єр.

Силос із кукурудзи й буряковий жом

Жом цукрового буряку в тюках, запакований в агрострейч, більш поживний, ніж кукурудзяний силос, що видно з параметрів у таблиці, отриманих завдяки проведеному Німецьким сільськогосподарським товариством експерименту:

Де потрібно проводити тюкування

Ідеально, якщо матеріал буде надходити з завантажувального бункера на транспортер пакувальника. Але такий варіант не завжди можливий. Тоді жом переміщують автотранспортом і відразу після вивантаження пакують у тюки. Важливо, щоб майданчик, на якому проводиться вивантаження, був чистим.

Як відбувається пакування і транспортування

Буряковий жом, поміщений на транспортер пакувальної машини, надходить в камеру пресування, де вже сформований тюк первинно обмотується стретч-плівкою або сіткою. Далі тюк переміщається на пакувальний стіл, де обмотувач пакує його в кілька шарів. Готовий рулон викочується на майданчик, де навантажувач із спецзахватом переміщує рулони на місце в транспортні засоби для подальшої відправки або розміщує на складських площах. Середня вага такого тюка з жомом цукрових буряків — 1 тонна.

Невеликі фермерські господарства, які купують запакований жом, рекомендують використовувати для транспортування біг-беги. За їхньою допомогою розвантажувати і переміщати тюк на території господарства набагато зручніше, оскільки не потрібен спецзахват, а ризик пошкодити плівку мінімальний.

Термін зберігання

За відгуками фермерів, силос із жому буряків з пакуванням в агрострейч залишається високої якості навіть через рік зберігання. При цьому не потрібно хвилюватися про анаеробну стабільність, оскільки при відкритті одного тюка інші залишаються закритими, зберігаючи 100 % якості. Таке раціональне використання оптимальне і запобігає втраті поживних речовин у м’якоті кормів, а також не вимагає ретельного контролю за виїмкою силосу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *