Агростретч для кормозаготівлі: важливі відповіді та поради

Високоякісна та правильна заготівля корму в зимовий період забезпечує оптимальні умови зберігання рослинної маси та збалансоване харчування для тварин. Сінажна стретч-плівка створює найсприятливіше середовище для безпечної консервації продукції, захищаючи її від негативного впливу навколишнього середовища.

Згідно з результатами дослідження агростретч дозволяє зберегти більше поживних речовин у кормі, на відміну від зберігання рослинної маси в траншеях. Втрати сухої речовини на 1 га становлять близько 6 % при прирості живої добової маси у молодняку ​​понад 7,4 %. Цей матеріал дозволяє зберегти кормову цінність, усі необхідні мінерали та вітаміни. За рахунок ферментації у герметичній упаковці корм не піддається сильному впливу шкідливих мікроорганізмів. Це сучасна та надійна багатошарова плівка з еластичною структурою та високою міцністю на прокол. Завдяки правильному вибору пакувального матеріалу, своєчасному покосу та обробці можна досягти максимальних результатів із заготівлі корму на зиму.

Розглянемо головні особливості щодо збирання та пакування сінажу в стретч-плівку.

Збирання рослинної маси

Для отримання максимально поживного корму необхідно вчасно зрізати рослини. Це важливий етап збирання як для поточного сезону, так і для культур, які заготовлятимуться на зимовий період.

Трава з максимальною кількістю поживних речовин для ВРХ скошується на певних стадіях росту. Досвідчені технологи розуміють, наскільки це важливо, і стежать за тим, щоб скошування здійснювалося вчасно.

Бобові зрізаються до цвітіння та формування бутонів. На цій фазі вони мають найкращий рівень поживності без зайвих сухих речовин, які складно перетравлюються.

Злакові забираються до огрубіння трубки та утворення стиглого колосу. У цьому випадку вийде більше укосів і менше трав заляже від дощів. Стебло не стане повністю зрілим і масу простіше просушити до потрібного відсотка вологості перед пакуванням.

Дотримання правил скошування та контроль вологості є важливими факторами силосування для подальшого надійного зберігання корму.

Визначення вологості рослинної маси

Після збирання врожаю необхідно перевіряти вологість заготовленої маси. Для корму з вологістю понад 60 % зберігання буде здійснюватись за типом силосування. При вологості до 40 % може спостерігатися втрата важливих елементів, а за 20 % і нижче — втрата кератину. Ці показники ретельно відстежуються різними способами, наприклад за допомогою вологомірів або техніки повторного зважування.

Завдяки вологомірам можна перевірити точний рівень вологи в рослинах. Високоточні сучасні пристрої здатні швидко та точно показати коефіцієнти вологості. Деякі з них оснащені температурними датчиками та LCD-дисплеєм. Діапазон вимірів — від 10 % до 70 %. Цього достатньо для розуміння, коли можна пакувати врожай.

За допомогою простого технічного методу зважування можна уточнити приблизний коефіцієнт вологи в рослинній масі. На раму з марлевою обтяжкою розкладається 10 кг корму. Якщо навішування досягає показника 6 кг, то маса придатна для консервації.

Вимірювання вологості рослинної маси дозволяє фермерам уникнути втрат корму та підтримувати високий рівень якості заготівлі.

Правильне обмотування рулонів

Рослинну масу з рівнем сухої матерії (СМ) від 40 % до 50 %  пакувати найкраще. Це зумовлено тим, що низький вміст СМ сприяє розвитку шкідливих бактерій, а вищий рівень — розвитку цвілі і втраті цукру. При правильному обмотуванні рулонів стретч-плівкою сінаж може зберігатися до року й більше (залежно від самого матеріалу та використання біодобавок).

Основні правила пакування:

 • Не можна обмотувати сінаж плівкою під час дощу
 • Сінаж пакують, як правило, не пізніше 2 годин після укосу
 • Транспортувати рулони можна лише через 24 години після тюкування
 • Не можна укладати пакунки один на одного більше ніж у два яруси
 • Сама плівка повинна зберігатися в пакунку в закритому та теплому приміщенні у вертикальному положенні
 • Після доставки плівки до місця обмотування дайте їй адаптуватися до погодних умов
 • Розпаковувати плівку варто акуратно, щоб її краї залишилися цілими
 • Рулон встановлюється в прес-підбирач згідно з інструкцією
 • Обмотування варто проводити внапусток — щоб кожен наступний шар перекривав попередній наполовину

Дотримуючись інструкції, господарство отримує надійну та герметичну упаковку, захист від вологи та ультрафіолету. У результаті бізнес збільшує продуктивність скотарського господарства та отримує якісні надої навіть у холодну пору року.

 • Купити плівку стретч Agriflex із вигодою можна вже зараз на сайті. Плівка стретч за оптимальною ціною значно підвищить продуктивність бізнесу.

Особливості зберігання тюків

Тюки в агростретчі можна зберігати на відкритому повітрі. Це повністю захищені від вологи, вітру та ультрафіолету пакунки із заготовками. Завдяки своєму складу сертифіковані плівки не шкодять рослинній масі та тваринам, легко розрізаються і не потребують особливого догляду.

Для кращого зберігання тюків необхідно дотримуватись простих правил:

 • тюки можна покласти на пісок. Це дозволить уникнути проникнення гризунів у заготівлі;
 • розміщувати упаковки варто у напрямку північ/південь;
 • дотримуйтесь відстані між рядами не менше одного метра; 
 • забезпечте нормальне проникнення світла та потоків вітру для сіна;
 • Управління з охорони праці та техніки безпеки (HSA) рекомендує штабелювати пакунки максимальною висотою три штуки, а якщо вони нещільні, рекомендується максимальна висота дві штуки;
 • тюки слід укладати на вигнуті сторони, щоб побудувати піраміду, причому нижні не повинні рухатися за рахунок опор;
 • не рекомендується штабелювати круглі пакунки на торцях, адже вони можуть осісти під час зберігання, що призведе до їх перекосу;
 • тюки повинні зберігатися на рівній, гладкій, твердій поверхні з гарним доступом, щоб їх можна було легко витягти;
 • варто захистити сховище від доступу до нього птахів та тварин;
 • регулярно перевіряйте загорнуті пакунки. Будь-які пошкодження слід негайно усувати за допомогою відповідних клейких стрічок.

Під час виймання пакунків зі штабеля починайте зверху і рухайтеся вниз. Якщо підрядник транспортує та укладає їх, переконайтеся, що вони зберігаються належним чином. Якщо на фермі немає навантажувача, слід укладати заготовки тільки в один ряд, щоб уникнути травм.

 • Продаж стретч-плівки високої якості із захистом від УФ-випромінювання доступний у вашому місті. Стретч-плівка для сінажу максимально захистить ваші заготовки. Стретч-плівка для сінажу Agriflex сертифікована та за доступною ціною.

Відповіді на часті запитання

 1. Що пакують в агростретч-плівку?

Найчастіше це сінаж (кормові трави, пров’ялені до 50–55 %).

 1. На що впливає діаметр тюка?

Багато в чому це залежить від прес-підбирача та його налаштувань. Діаметр заготовки впливає на витрати плівки під час обмотування.

 1. Чому під час пакування я маю використовувати шість шарів плівки замість чотирьох?

З трьох важливих причин, що викликають підвищене навантаження на пластик у сільському господарстві:

 1. Сучасні преси виробляють більші та важчі пакунки.
 2. Сучасні пакувальні машини набагато потужніші з точки зору швидкості та продуктивності.
 3. Клімат різко змінився останніми роками. Ми стикаємося з підвищеним впливом сонця, а також з екстремальними погодними умовами, що швидко змінюються (екстремальна посуха або сильний дощ, включаючи сильні грози з градом).
 1. Чому обернуті пакунки слід зберігати на плоскій стороні, а не на круглій?

На плоску сторону пакунка намотується приблизно вдвічі більше плівки, ніж на круглу. Коли вони зберігаються на плоскій стороні, це забезпечує найкращий захист плівки, найкращий захист від стерні, коли тюки зберігаються в полі, і найкращий захист від негоди (наприклад, граду та сонця). Крім того, тюк залишається стабільним і може бути легко транспортований надалі.

 1. Які інші захисні заходи слід взяти до уваги під час зберігання?

Земля, де зберігаються тюки, також має бути підготовлена. Слідкуйте за тим, щоб великі частини рослин (наприклад, стерня) не пошкодили/не проткнули упаковку під час їх укладання. Тут як додатковий захист на полі можна використовувати силосну плівку.

За жодних обставин не зберігайте пакунки в поглибленні. У разі сильного дощу або снігу вони стоятимуть у воді, і корм зіпсується. В ідеалі вони повинні зберігатись під невеликим ухилом, щоб дощова вода відразу стікала.

Стретч-плівка для пакування сінажу від Манупакеджинг дозволяє збільшити продуктивність та якість корму. Постачальники стретч-плівки проконсультують вас і запропонують найвигідніше рішення для пакування.

Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта.
Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Принять