Навіть фермери, які тільки починають займатися заготівлею кормів, знають, що є велика різниця між заготівлею трав’яної і зернової культури. Але часто під час переходу до процесу тюкування це все одно не враховують.

Різні культури — різні результати

Листя трави, яка тюкується на солому або сінаж, щільно притискається. За рахунок цього внутрішній тиск в тюку невеликий при відносно великій вазі. Зернові культури — сухі, з порожніми стеблами. Вони легкі і їх стиснути простіше, ніж траву. Саме тому при формуванні тюків із зернових усередині утворюється більший тиск на сітку, ніж при обгортанні листових культур. Це відбувається тому, що стебла прагнуть повернутися до свого попереднього стану. Необхідно враховувати це на етапі налаштування прес-підбирачів при зборі сінажу.

Якщо підходити до тюкування листових і зернових культур однаково, тоді в процесі зберігання можна отримати неприємну ситуацію, коли частина тюків розірветься. Це може статися з двох причин. перша — більш високий тиск зернової культури, про другу ви прочитаєте нижче.

Важливо! Враховуйте не тільки те, яку культуру обертаєте сіткою, а й стан вашого врожаю. Це впливає на те, скільки слід зробити обертів навколо тюку при тюкуванні.

Помилкою, яка часто призводить до пошкодження тюків, є недостатня кількість оборотів сітки навколо тюків із зерновими культурами. У неї більший внутрішній тиск, ніж у листових культур, тому сінов’язальної сітки для утримання потрібно більше.

Налаштування прес-підбирача і його технічний стан

При пресуванні круглих тюків важлива точність обладнання, тобто прес-підбирача. Це не залежить від фірми-виробника. Невеликі неточності можуть бути з абсолютно будь-яким обладнанням для тюкування сіна.

Не можна сліпо довіряти тим налаштуванням, які ви робите на моніторі. Вам слід перевіряти, щоб значення відповідало тому, що ви отримуєте після обертання тюка.

Увага! Перші тюки з будь-якою тільки що встановленою в прес-підбирач сіткою треба додатково перевіряти на відповідність кількості оборотів, що задана програмою. Скорегуйте в налаштуваннях навіть невелике розходження в половину обороту.

Неточності в роботі прес-підбирачів є наслідком багатьох чинників:

Важливо, щоб були правильно відрегульовані ролики, що подають, щоб були чисті направляючі, а різальний пристрій був гострий і точно встановлений. На щільність прилягання сітки впливають навіть форма і щільність тюка.

Якщо ви хочете отримати дійсно надійний тюк, який буде зберігатися більше року, враховуйте всі фактори, які були згадані в цій статті: справність і стан обладнання, його точність, тип і стан врожаю. Не можна спиратися лише на кількість оборотів сіткою, коли ви пресуєте тюк.

Важливо! Скорочення кількості оборотів сітки до мінімуму гарантований шлях до того, що ви отримаєте зіпсований тюк. Особливо, якщо йдеться про тюкування зернових культур. Економія кількох гривень на сітці може призвести до відчутних втрат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *