Видалення сітки з тюків вимагає уваги та обережності, оскільки при неправильному виконанні може призвести до смерті худоби. Постарайтеся не поспішати і дотримуватись цієї інструкції, щоб цього не сталося.

Чому важливо знімати сітку для тюків

Зазвичай сітку з тюків фермери видаляють безпосередньо перед годуванням. Якщо в цей момент поспішати і не забрати весь пакувальний матеріал, наслідки можуть бути згубними. Траплялися випадки, коли худоба їла сіно разом із сіткою чи шпагатом, які зовсім неїстівні. Звичайно, буває й так, що велика рогата худоба залишає пакувальні матеріали на землі, але як буде в кожному конкретному випадку – невідомо. Тому набагато правильніше подбати про зняття упаковки і чистий від шкідливих речовин корм заздалегідь, навіть якщо ви купуєте пакувальні матеріали, що біорозкладаються.

Знімайте сітку для тюків, дотримуючись цієї простої інструкції.

Крок 1. Розріжте

Використовуйте гострий ніж для розрізання сітки для тюків. А також не забудьте одягнути захисні рукавички. Вони вам знадобляться до кінця процесу.

Спочатку варто зробити надріз у тюку на рівні ваших грудей. Потім поріжте сітку вниз, у напрямку її поздовжніх ниток, а згодом нагору. Після цього сітка має сама розправитися як полотно, але якщо це відбувається повільно чи погано, потрібно зробити додаткові надрізи в іншому місці.

Іноді нитки можуть ховатися глибоко в тюку. У цьому випадку спробуйте знайти їх, розрізати і витягнути. Обов’язково перевірте тюк з усіх боків і видаліть будь-які нитки сінов’язальної сітки до того, як дасте корм худобі. Також ретельно перевірте його на наявність дрібних фрагментів пакування.

Крок 2. Зберіть

Зберіть нитки сітки для тюків до рук так, щоб ви могли це контролювати. Продовжуйте збирати доти, доки зможете витягувати нитки. 

Зазвичай на цьому етапі легко помітити, пропустили ви десь якісь нитки чи ні. Якщо не пропустили і все розрізано, тоді сітка знімається легко. Якщо десь залишилися необрізані нитки, розріжте їх.

Крок 3. Витягніть нитки

Будьте обережні на цьому етапі та остерігайтеся гострих предметів. Можливо, для витягування якихось залишків сітки з пакунка вам потрібно буде докласти зусилля. Робіть це одним рухом, так буде простіше.

Якщо сітка стара, вона може сильно рватися в процесі видалення. І тут потрібно бути дуже обережним.

Вам може бути складніше знімати сінов’язальну сітку взимку через лід. Але не бійтеся застосовувати фізичну силу та тягнути упаковку на себе. За потреби ви можете використовувати будь-які підручні інструменти, наприклад міцну палицю.

Крок 4. Перевірте

Як ми вже писали на початку статті, важливо перевірити корм на відсутність пакувальних матеріалів. Також перегляньте його ще раз на відсутність інших небезпечних або гострих предметів, щоб точно запобігти травмам худоби.

Вам потрібно ретельно зібрати сітку в пучок і прибрати подалі від годівниць та тварин. Впевніться, що нічого не залишилося на землі.

Дотримуйтесь цієї простої інструкції, щоб убезпечити вашу худобу в зимовий період під час годування з тюків. Ця ж інструкція може бути застосована для видалення шпагату.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *