Найчастіше фермери зберігають великі круглі тюки прямо на відкритому повітрі. Ви коли-небудь помічали, що деякі з них загорнуті в сітку або плівку? Навіщо фермери це роблять?

Фермери часто формують заготовки у великі круглі тюки сіна замість невеликих квадратних, тому що це вимагає менше часу і витрат на транспортування. Кругла форма тюків дозволяє зберігати їх на вулиці, що рідко роблять з квадратними заготовками. Дощ і сніг природно стікають з їх вигнутих сторін, як з даху.

У фермерів є три варіанти матеріалів для упаковки заготовок: шпагат, сітка і поліетиленова плівка. Ідеться не тільки про зовнішній вигляд, а й про ефективність пресування. При правильному тюкуванні і зберіганні сіно може зберігатися довгий час без погіршення якості.

Сінов’язальний шпагат — найменш дорогий матеріал для пакування сіна, але при тюкуванні і переміщенні частина корму може бути втрачена. Цей матеріал більш схильний до пошкоджень при зберіганні на відкритому повітрі. Тюки можуть пропускати воду на відміну від тих, що обтягнуті сіткою або поліетиленом. Волога збільшує ймовірність псування і знижує поживну цінність рослинної маси. Шпагат відрізняється своєю високою міцністю і дозволяє надійно запакувати великі розміри рулону сіна.

Сінов’язальна сітка часто краща шпагату, особливо коли необхідно зберігати сіно на полі. Обмотка сіткою може коштувати в два-три рази дорожче за один тюк, ніж шпагат, але у неї є три великі переваги, які виправдовують вартість. Обмотка сіткою знижує втрати врожаю при зберіганні і скорочує час, необхідний для тюкування. Для обгортання сіткою потрібно всього кілька обертів в прес-підбирачі проти 15-30 обертів шпагатом. У результаті, використовуючи сітку, фермер може виробляти на тридцять відсотків більше тюків на годину. Це не тільки економить час, а й знижує витрати палива і знос устаткування.

Сінажна плівка зазвичай використовується при тюкуванні продукції з високим вмістом вологи. Для цього кормова культура скошується раніше, відразу ж пакується в тюки і загортається в поліетилен для бродіння, як силос. Готові тюки після обмотування стретчем схожі на гігантські білі зефірки. Сінаж може бути отриманий з корму з вологістю 40-65 %, тоді як традиційне сіно сушиться до 16 %, перш ніж воно буде упаковано в тюки. Корм найвищої якості при скошуванні містить більше білка і смачніший для худоби, ніж сухе сіно.

Як і в більшості інших випадків успішного ведення сільського господарства, існує безліч варіантів, які слід враховувати при заготівельних роботах. Фермери зважують витрати, вигоди, ризики і вибирають варіант, який найкраще підходить для їхньої діяльності.

Сучасні пакувальні агрорішення від Манупакеджинг дозволяють підібрати найбільш оптимальний і вигідний продукт для заготівлі сінажу та загортання тюка сіна. Шпагат і сітка для тюкування — вельми затребувані пакувальні матеріали в нашій країні. Це маловитратні способи швидко і надійно спакувати сіно в рулони й тюки. Для заготівлі великої кількості силосу і максимальної герметизації продукції успішно використовують нашу силосну плівку. Продукція від Манупакеджинг — гарантія якості.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *