Сінов’язальний шпагат протягом тривалого часу був дуже популярним та універсальним пакувальним матеріалом і досі успішно використовується в багатьох галузях сільського господарства.

Зараз кожен сучасний прес-підбирач має можливість працювати із сінов’язальною сіткою, але все ж таки багато фермерів в Україні віддають перевагу шпагату. Спробуємо розібратися, що краще —шпагат чи його сучасніша заміна сінов’язальна сітка.

Фермери в Україні почали активно використовувати сітку близько 10 років тому, з кожним роком її популярність зростає. У Європі сітка набагато популярніша за шпагат. Якщо порахувати вартість шпагату (вартість на один упакований рулон), вийде, що шпагат майже вдвічі дешевший за сітку. То чому ж сітка набирає популярності?

Потрібно враховувати не лише вартість матеріалу, адже вартість упаковки одного тюка складається з кількох складових. Що стає вирішальним фактором при виборі пакувального матеріалу?

Використання сітки дозволяє:

1) Значно збільшити швидкість роботи

Швидкість пакування тюків за її допомогою збільшується на 50 %. Це особливо актуально в умовах поганої чи мінливої погоди, коли потрібно якнайшвидше закінчити заготівлю кормів.

2) Зменшити витрати пального

Для пакування тюка в шпагат за допомогою прес-підбирача потрібно близько 60 секунд. Для сітки достатньо 15 секунд. Це у чотири рази швидше! Дозволяє заготовити більше тюків за один і той же час. При цьому в перерахунку на один тюк витрати палива будуть меншими, тобто нижча собівартість усієї упаковки.

3) Зменшити амортизаційні витрати на техніку

Щоб упакувати однакову кількість тюків, трактору та підбирачу разом для пакування сіткою потрібна всього одна година, а шпагатом — півтори.

4) Зменшити викид CO2 в атмосферу

Для того щоб запакувати в полі однакову кількість тюків, ДВС за зміну потрібно пропрацювати на три години довше.

5) Не переплачувати на транспортуванні та зберіганні

Об’ємна вага шпагату практично вдвічі більша, ніж сітки, тому не потрібно переплачувати за логістику і потрібно менше місця для зберігання та транспортування.

Сітка покриває практично всю поверхню тюка. Це значно підвищує захист корму від негативного впливу навколишнього середовища, отже, знижує втрати поживних властивостей під час зберігання.

Якщо коротко, собівартість упаковки, включаючи всі витрати, буде практично рівною, тоді як, використовуючи сітку, вдається значно підвищити швидкість підбору врожаю і зменшити негативний вплив на довкілля.

Сінов’язальна сітка Manuagri ідеально та надійно пакує тюки на всіх типах прес-підбирачів. Відповідає стандартам ЄС та безпечна для худоби.   

Манупакеджинг Україна пропонує широкий асортимент високоякісних пакувальних матеріалів для агропромисловості:

Зв’яжіться з менеджером компанії для консультації щодо правильного вибору матеріалу для пакування по телефону.

Ця стаття була написана для журналу Kuhn. Ознайомитись з випуском ви можете тут.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *