Сучасне сільське господарство може використовувати кілька видів пакувальних матеріалів для обмотування тюків. Інноваційні рішення дають змогу оптимізувати пакувальні процеси для отримання максимальної вигоди для аграріїв. Агростретч-плівка та сінов’язальна сітка — на сьогодні одні з найпопулярніших пакувальних матеріалів в Україні. Що використовують найчастіше та що найкраще застосовувати?

Розглянемо обидва варіанти пакування, а також комбінований варіант для сінажу.

Агростретч — плівка для сінажу

На сьогодні найнадійніший спосіб збереження свіжості сінажу – обмотування тюків за допомогою стретч-плівки. Завдяки своїй багатошаровості та еластичності такий матеріал щільно прилягає до рослинної маси та захищає її від негативного впливу навколишнього середовища. Продукт довше зберігається, і в результаті тварина отримує оптимальне збалансоване харчування з великою кількістю білка й соку.

Переваги агростретчу:

Багато високоякісних плівок придатні для вторинної переробки. Це значно скорочує відходи та дозволяє господарству заощадити . Такі тюки можна зберігати на відкритому повітрі, що дуже зручно та зменшує потребу в транспортуванні. Пакування в агростретч-плівку забезпечує оптимальну стійкість на прокол та простоту в користуванні, дозволяє отримати гарантований успішний результат.

Агростретч часто використовують у сезон косіння трави. Це ідеальний варіант для пакування свіжої рослинної маси за допомогою прес-підбирача. Продукція ріжеться та пресується в машині, після чого заготівля обмотується кількома шарами плівки. Багато фермерів в Україні, які працюють на експорт своєї продукції, активно використовують цей вид обмотування тюків для надійного зберігання сінажу. Кожен виробник матеріалу має свої особливості, тому рекомендується ознайомитися з описом агростретчу перед покупкою. Застосування стретч-плівки в агросекторі допомагає зберегти корм до 24 місяців і більше.

Сінов’язальна сітка — універсальне пакування

Поліетиленова сітка – найпопулярніший пакувальний матеріал серед аграріїв України. Це обґрунтовано економічністю та універсальністю. Матеріал можна використовувати для всіх видів культур та обмотувати як сінаж, так і солому. Для автоматичного пакування достатньо мати прес-підбирач з опцією в’язання. Тюкування здійснюється швидко, при цьому є захист від опадів завдяки багатошаровій обмотці.

Переваги сінов’язальної сітки:

Прес-сітка значно підвищує рівень продуктивності заготівлі сіна. Завдяки оптимальному приляганню та утриманню рулону не потрібно додаткової обв’язки. Дозволяє пакувати вдвічі більше тюків, якщо порівняти зі стретч-плівкою, за той самий проміжок часу. Легко розпаковується для годування. Багато фермерів в Україні  використовують її для пакування сінажу. Сучасні сертифіковані матеріали безпечні та повністю придатні для переробки.

Технологія роботи з сіткою досить проста і не потребує особливих налаштувань обладнання. Достатньо мати спеціальний в’язальний механізм та підібрати необхідні розміри. При ефективній роботі з правильним та якісним матеріалом результатом стануть ідеальні за формою та міцністю рулони.

Ця технологія продовжує розвиватися, і ринок пропонує величезний асортимент сінов’язальних сіток. Для надійного та високопродуктивного обмотування циліндричних тюків рекомендується купувати продукцію від брендів, що зарекомендували себе. Сітка для прес-підбирачів за оптимальною ціною доступна всім господарствам.

Універсальний сінов’язальний матеріал від Manuagri забезпечує високий рівень захисту с/г продукції та чудово функціонує на більшості типів прес-підбирачів, мінімізуючи втрати під час збирання врожаю. Це сертифікований високоякісний продукт від європейського виробника, який відповідає стандартам ЄС. Купити сітку для прес-підбирача можна в Україні на сайті Агрі Манупакеджинг.

Чому сітка популярніша, ніж стретч-плівка?

По-перше, вона дешевша й дозволяє більш економно підійти до процесу збирання врожаю. Один рулон сітки може сформувати до 500 тюків, у той час як рулон плівки — до 150. Середня вартість одного тюка із сіткою майже втричі менша, ніж вартість тюка з агростретчем.

По-друге, сітка універсальніша, її можна використовувати для пакування сіна, якому потрібен доступ повітря. Це надає господарству більше можливостей для пакування.

По-третє, обмотування сіткою майже вдвічі швидше, ніж обмотування плівкою. Таким чином, можна заготовити більше тюків набагато швидше.

Водночас щільність пакунка практично однакова і коефіцієнт запечатування особливо не відрізняється при правильних налаштуваннях. У середньому під час обмотування сіткою використовують два витки, плівкою – до шести. Але при цьому якість корму лиш трохи відрізняється завдяки низькій щільності та нормальному процесу ферментації. Безумовно, плівка показує найкращі результати при тривалому зберіганні за рахунок кисневого бар’єру та більшого захисту від УФ-випромінювань. Але це незначна перевага — 1,5 % поживної цінності. Водночас різниця у кількості виявленої плісняви ​​також невелика, що некритично.

Деякі фермери використовують комбінований метод пакування. Після обмотування сіткою тюк обмотують плівкою. При цьому роблять меншу кількість витків, ніж зазвичай. У результаті виходить найбільш захищена продукція для тривалого зберігання. Часто цей метод застосовується для пакування сінажу. Свіжа рослинна маса зберігає більше поживних речовин та сприяє покращенню надоїв та набору живої маси тварин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *