Питання “Скільки важить тюк сіна?” може здатися розважальним для тих, хто не займається сільським господарством та розведенням тварин. Фермери ж розуміють, що від якості та кількості заготовлених кормів залежатиме дуже багато, а насамперед — здоров’я їхнього поголів’я та чистий заробіток.

Важливими складовими раціону великої та середньої рогатої худоби найчастіше є сіно або сінаж, також використовується солома. У зв’язку з цим важливо правильно заготовити потрібну кількість сіна і добре зберегти його, використовуючи, наприклад, класичний шпагат або сінов’язальну сітку. Знаючи кількість сіна або соломи, яку потрібно заготовити, треба розрахувати, яку кількість техніки та людей достатньо для заготівлі, підготувати місце зберігання підходящого розміру, а також запастися достатньою кількістю матеріалів для пакування. Для таких підрахунків і необхідно знати вагу та обсяг тюка.

Яка вага в рулону сіна чи соломи

Вага сформованого тюка варіюватиметься від того, яка саме культура і в якому вигляді заготовлена. Корм може бути упакований у квадратні або круглі тюки, і залежно від обладнання та його налаштувань буде змінюватися те, скільки важить рулон сіна чи соломи.

При цьому немає єдиного “стандарту” для тюків. Прес-підбирачі, на яких працюють під час збирання та заготівлі сіна, можуть формувати їх різними за обсягом, а отже, і за вагою. Усе залежить від можливостей обладнання та налаштувань, які виставив оператор.

Скільки важить один тюк, ми запитали наших клієнтів і вивели середнє значення з отриманих даних. Результат: сучасні прес-підбирачі провідних світових брендів пресують суху солому із щільністю близько 130-140 кг/м3 у циліндричні тюки та близько 160-170 кг/м3 у великі квадратні тюки. Сіно можна спресувати з більшою щільністю відсотків на 15.

Знаючи щільність пресування і розмір тюка на конкретному устаткуванні, можна легко обчислити вагу одного рулону.

Наприклад:

Дізнатися масу циліндричного тюка шириною 1,2 м і діаметром 1,5 м із соломою можна за формулою:

M= v*p, де:

v — об’єм тюка,

p — щільність пресування.

Для циліндричного тюка розрахунок трохи інший:

М= (3.14*r2*h)*p, где:

r — радіус тюка,

h — висота тюка,

r — радіус,

p — щільність пресування.

Якщо рулон неякісно спресований, це можна визначити на око — він деформується навіть під власною вагою. А скільки важить один тюк сіна або соломи, ви можете приблизно визначити за формулами вище.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *