Сіно або солому при заготівлі пресують прес-підбирачами, які формують круглі або прямокутні тюки різних розмірів. Для утримання спресованої маси використовують сітку або шпагат, які підходять під рекомендації виробника обладнання. Продукція ТМ Manuagri застосовується до всіх типів прес-підбирачів, які використовуються в Україні.

Тюки можуть зберігатися як на території господарства, так і в полі. Оскільки без укриття на крайні тюки потрапляють опади, частина корму псується, тому бажано вкривати укладені тюки при зберіганні в полі.

Варіант 1: навіс

Найбільш надійний і довговічний варіант захисту тюків із сіткою в полі, який можна буде використовувати багато років, — навіс. Це набагато дешевше, ніж будувати повноцінну господарську споруду або спеціальний склад, а також зручніше і практичніше, ніж використовувати як укриття брезент або силосну плівку.

Навіс для захисту тюків повинен бути досить високим, щоб ви змогли заховати під ним тюки. Як це правильно реалізувати, ми показали на зображенні:

Допускається горизонтальне розміщення тюків.

Варіант 2: агроволокно

Агроволокно — найпоширеніший варіант для захисту тюків із сіном від опадів. Цей матеріал спеціально розроблений для накриття тюків, його виготовляють з поліпропілену. Він досить міцний і має можливість пропускати повітря, не пропускаючи вологу.

Зазвичай для укриття тюків під агроволокно їх складають у декілька рядів так званою скиртою двосхилої форми. Це роблять для того, щоб вода швидше стікала під час дощу.

Матеріал прослужить 3-5 сезонів, якщо правильно його використовувати і зберігати в міжсезоння.

Варіант 3: брезент або силосна плівка

Невеликі фермерські господарства вкривають тюки, упаковані в сітку або шпагат, за допомогою брезенту або щільної силосної плівки. Цей варіант підходить тільки для соломи, яку будуть використовувати як підстилку.

Плівка значно дешевша агроволокна, а брезент хоча й не є дешевою альтернативою агроволокну, але має більш високу міцність. Однак у цих матеріалів є певні недоліки:

Варіант 4: стретч-плівка

Шпагат або сітка Manuagri також використовуються при заготівлі сінажу. Сформовані тюки захищають від впливу зовнішнього середовища агростретч-плівкою Agriflex.

Технологію пакування в сітку й агростретч-плівку називають “сінаж в упаковці”. Після пакування таким тюкам не страшні жодні погодні умови. А завдяки невеликому розміру їх легко транспортувати.

Як результат, виходять корми найвищої якості, які неможливо отримати при класичному способі зберігання в траншеях або курганах. Тому підвищення витрат на упаковку з лишком окупається.

Швидкість заготовки за допомогою комбайна швидша. Якщо поголів’я ВРХ перевищує 500-700 голів, упаковку зі стретч-плівкою, як правило, уже не використовують як основний метод зберігання, бо потрібно заготовляти велику кількість корму.

Кожен фермер сам вирішує, який спосіб покриття тюків використовувати, враховуючи поставлені завдання і можливості фермерського господарства.

У нашій компанії ви можете придбати якісну сітку, шпагат, стретч-плівку і силосну плівку. Менеджер допоможе розрахувати необхідну кількість матеріалів для вашого господарства.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *