Ефективна заготівля і зберігання зерносінажу

Продуктивність і здоров’я великої рогатої худоби (ВРХ) безпосередньо залежать від харчування. Тому важливо вчасно заготовити на зиму якісні і поживні корми, які будуть містити максимум корисних речовин.

Зберігання кормів

Для зберігання заготовлених кормів використовують різні технології. Це може бути проста сушка або силосування в сінажних ямах. Ми рекомендуємо у випадку з ямами і траншеями покривати корм усіма трьома спеціальними плівками Siloflex, виготовленими за запатентованою технологією. В Україні набувають популярності технологічні і сучасні варіанти упаковки кормів, наприклад сітки для тюкування і полімерні рукави. Вони підходять для заготівлі зерносінажу, який є високопоживним для ВРХ.

За відгуками фермерів, сітку зручно використовувати для заготівлі зерносінажу, тобто для прибирання з поля без обмолоту. Процес не займає багато часу завдяки використанню сучасних прес-підбирачів, за годину можлива обв’язка до 30 тюків із зерносінажем, який завдяки такому виду зберігання збереже свій максимальний біологічний потенціал.

Сітка сінов’язальна Manuagri підійде під будь-який прес-підбирач, який може працювати з сіткою. Фахівці Манупакеджинг Україна допоможуть вибрати правильні налаштування для обладнання.

Для упаковки і зберігання зерносінажу вибирають сітку, тому що:

  • всередині створюються оптимальні умови, які дозволяють зберігати місяцями максимум корисних речовин;
  • вона захищає від УФ-променів і опадів;
  • дозволяє зберігати корм прямо в полі;
  • тюки зручно транспортувати і розкривати для подальшого годування ВРХ.

Період скошування

Щоб зерносінаж мав якомога більше поживних і корисних для ВРХ речовин, скошувати слід на самому початку фази воскової стиглості. У цей час починає відмирати коренева система і припиняється надходження поживних речовин у рослини. Важливо зловити момент, коли ще не загрубіла вегетативна маса. Це забезпечить хороше поїдання корму і у вигляді заготовки.

На початку фази воскової стиглості бобові мають вологість близько 50 %, що ідеально підходить для заготівлі сінажу. Це економить кошти і час на підсушування.

Можна одночасно заготовлювати зерносінаж з бобовими культурами. Наприклад, ячмінь з викою, ячмінь з горохом тощо. У цьому випадку близько ⅓ складу повинно бути представлено недозрілим зерном, яке має високу поживну цінність для рогатої худоби.

Зверніть увагу на висоту зрізу рослини. У нижній частині стебла розташовується клітковина з небажаною мікрофлорою, що важко перетравлюється великою рогатою худобою. Технологи рекомендують скошувати зернові для корму на висоті стебла 10-12 см. У випадку з пшеницею і тритикале висоту зрізу можна збільшити. Це скоригує кількість соломи і підвищить вміст енергії і поживних речовин.

Чому не слід упаковувати зерносінаж у шпагат

Ефективною заготівля зерносінажу буде виключно при використанні сітки для тюкування, оскільки звичний багатьом фермерам шпагат не дасть потрібної щільності масі, що заготовляється. Крім того, оскільки там набагато ширші проміжки між нитками, у процесі зберігання і транспортування буде губитися цінне зерно. Тому використання з цією метою шпагату вкрай нераціональне.

Вам буде зручно працювати в польових умовах з сінов’язальною сіткою і прес-підбирачем, заготовлюючи зелені корми і зерносінаж. Наша сітка має високу міцність і відповідає всім вимогам до подібної продукції, тому підійде для будь-якого виду обладнання.

Якщо ви не впевнені, чи підійде сітка ManuAgri для вашого прес-підбирача, напишіть або зателефонуйте нам. Ми проконсультуємо або підберемо інший відповідний варіант для заготовки зерносінажу.

Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта.
Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Принять